Mikromobilitātes infrastruktūra
Prioritātes gājēju un velo ceļu attīstībā tiek noteiktas, ņemot vērā LVC veiktajā pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā iegūtos datus. Galvenie mikromobilitātes infrastruktūras maršruti savieno blīvāk apdzīvotas vietas ar vairāk nekā 5000 iedzīvotājiem.
Pētījuma mērķis bija veikt visaptveroša pētījuma izstrādi par velosatiksmi valstī, ietverot datu ieguvi, apstrādi un analīzi, kas raksturo velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā un vides dimensijās. Tā laikā savākti un apkopoti dati par velosatiksmes infrastruktūru un tās izmantošanas paradumiem, kā arī veikta priekšlikumu izstrāde turpmākai rīcībai šīs infrastruktūras integrācijai kopējā transporta sistēmā.
Mikromobilitātes infrastruktūras nepieciešamības izvērtējuma metodikas mērķis ir noskaidrot prioritāti un veidu pašvaldību vai citu personu ierosinātajiem būvniecības priekšlikumiem par mikromobilitātes infrastruktūras posmu izveidi valsts autoceļu tīklā un tam pieguļošajā teritorijā. Vienlaikus nosakot arī slieksni, zem kura mikromobilitātes infrastruktūras izveide nav tehniski pamatojam un racionāla.
ASDASD