Pievienot attēlu (jpeg, png, pdf, docx)
Maksimālais faila izmērs 25 MB.
Vēlos saņemt atbildi uz manis norādīto e-pasta adresi.

Autoceļa lietošanas nodevas (vinjetes) kontrole

Autoceļu lietošanas nodeva jeb vinjete ir maksa par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī, lai veicinātu videi draudzīgāku transportlīdzekļu izmantošanu. Nodevu maksā par valsts galveno un reģionālo autoceļu posmu lietošanu (izņemot to šķērsošanu krustojumos un lietošanu apdzīvotās vietās) ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 3000 kilogramiem, un kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem.

2023. gada 18. februāri uzsākta administratīvo pārkāpumu kontrole un fiksēšana ar ceļa meteostaciju kameru palīdzību, neapturot transportlīdzekli. Pārkāpumu kontrole un fiksēšana notiek sekojošās vietās uz valsts galvenajiem autoceļiem:

  • Autoceļš Rīgas apvedceļš (Baltezers–Saulkalne) (A4), 7,8. km
  • Autoceļš Tīnūži–Koknese (P80), 13,4. km
  • Autoceļš Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) (A8), 23,0. km

Ceļa posmi, par kuru lietošanu jāmaksā nodeva, noteikti Autoceļu lietošanas nodevas likuma 1. pielikumā “Valsts galveno un reģionālo autoceļu posmi, par kuru lietošanu maksājama nodeva”.

Saskaņā ar Autoceļu lietošanas nodevas likuma 11. pantu, par likumā noteiktā valsts autoceļa posma lietošanu, ja autoceļu lietošanas nodeva nav samaksāta, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa īpašniekam, turētājam vai pārvadātājam no simt līdz divsimt naudas soda vienībām, attiecīgi naudas soda apmērs par šo pārkāpumu var sasniegt 1000 EUR.