Trīs mēnešos LVC Ceļu laboratoriju apmeklēja vairāk nekā 800 skolēnu un studentu

Kopš mācību gada sākuma vairāk nekā 820 skolēni un studenti no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem ir apmeklējuši VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Ceļu laboratoriju Rīgā.

Ceļu laboratorijā uzņēma skolēnu grupas no Limbažiem, Siguldas, Nīkrāces, Jaunpils, Lādezera, Carnikavas, Ķekavas, Ogres, Tukuma, Daugavpils un Rīgas, kā arī studentus no Rīgas Tehniskās universitātes.

Skolēni laboratorijā apskatīja iekārtas, ar kurām tiek veiktas asfalta, šķembu un citu izejvielu  kvalitātes pārbaudes, klātienē vēroja, kā laboratorijā testē izurbtos ceļa segas paraugus, uzzināja kā tiek būvēts ceļš, apskatīja un aptaustīja materiālus, kas tiek izmantoti ceļu būvniecībā un iepazina, kā strādā Ceļu laboratorijas speciālisti. Darbinieki, kuri Ceļu laboratorijā uzsākuši darbu pēc studiju pabeigšanas augstskolā, skolēniem stāstīja par savu pieredzi profesijas izvēlē.

Skolēniem tika demonstrētas inovatīvākās mērīšanas un testēšanas iekārtas, bija iespēja klātienē novērtēt vienu no modernākajām ceļu apsekošanas sistēmām Eiropā – grunts penetrācijas radaru “Road Doctor Survey VAN” ar 3D lāzerskenēšanas iekārtu, kas spēj grunts izpēti veikt līdz pat 10 metru dziļumam.

Sākoties jaunajam mācību gadam, (LVC) ik gadu aicina Latvijas vispārizglītojošās skolas pieteikties skolēnu bezmaksas ekskursijām uz Ceļu laboratoriju. Arī šogad tās bija pieprasītas un notika gandrīz katru dienu.

LVC Autoceļu kompetences centra Ceļu laboratorija ir sertificēta iestāde, kura testē ceļu būvmateriālu paraugus un sniedz atzinumus par materiālu un darbu kvalitāti. Laboratorija ir akreditējusi 67 testēšanas metodes.

Fotogrāfs: Renārs Koris.