Mainīgu laika apstākļu dēļ uz grants ceļiem pastiprināti veidojas bedres; greiderēt pārmitrinātus ceļus nedrīkst

Mainīgo laika apstākļu dēļ daudzviet uz grants ceļiem visā Latvijā pastiprināti veidojas bedres un pasliktinās to nestspēja.

Pēc īslaicīga ziemas laika apstākļu perioda novembra vidū salu un sniegu nomainīja rudens lietavas, tādejādi grants segas virskārtas sasalums atkusa un grants segas konstrukcijas pārmitrinājās. Šādā pārmitrinātā grants segā parasti strauji veidojas defekti. Kamēr grants ceļš nav apžuvis, bedrīšu veidošanos nav iespējams uzreiz novērst, jo uzbraucot ar smago tehniku, un, greiderējot pārmitrināto ceļu, situāciju var tikai pasliktināt un pilnīgi sabojāt ceļu. Grants segumu greiderē tikai tad, kad segums ir apžuvis.

Pārmitrinājuma vai applūdumu dēļ šobrīd ir slēgti daži vietējās nozīmes valsts ceļu posmi:

–        autoceļš  Sīļi–Igaunijas robeža (V176);

–        autoceļš Subate–Kaldabruņa-Rīteniškas (V708) posmā km 13,1 – 13,2 km, pretī mājām «Arkliņi»;

–        izskalojums ir izveidojies autoceļa Valmiera—Cēsis—Drabeši (P20) 15.2 km, tur satiksme nav slēgta, taču brauktuve ir sašaurināta un satiksme tiek regulēta ar ceļa zīmēm;

–        caurtekas bojājuma dēļ ir slēgts autoceļš Mazozoli–Vecsaule (V991).

Aicinām autovadītājus informēt par bedrēm un citiem šķēršļiem uz valsts autoceļiem, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centru pa tālruni 80005555. LVC speciālisti veic ikdienas valsts autoceļu tīkla monitoringu, bet tieši autovadītāji parasti ir tie, kas pirmie sastopas ar satiksmes apgrūtinājumiem uz ceļa.

Uzziņa: No visa 20 081 km valsts pārziņā esošā ceļu tīkla lielākā daļa (11 075 km) ir ar grants segumu.

Periodā no 15. līdz 23. novembrim autoceļu uzturētājs VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ir nogreiderējis 8 307 km grants ceļu.