Tici zīmēm!

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) sāk informatīvo drošības kampaņu Tici zīmēm!, lai skaidrotu ceļu seguma specifiskās īpašības un drošības pasākumus, kas tiek veikti ceļa remontdarbu laikā un pēc tā.

Nav noslēpums, ka liela daļa autovadītāju ir pārliecināta, ka ceļa zīmes ar ātruma ierobežojumu līdz 70 km/h uz tikko remontētajiem posmiem ir palikušas ceļinieku aizmāršības dēļ. Taču tās zīmes ir nevis aizmirstas, bet apzināti tur uzstādītas dēļ autobraucēju drošības, un mūsu uzdevums ir pastāstīt par šo zīmju nozīmi. To mēs arī darīsim ar informatīvās kampaņas palīdzību. Zīmes uz ceļa nav tāpat vien, un mēs aicinām autovadītājus zīmēm ticēt!

Pēc seguma virskārtas izbūves ceļš ir pārklāts ar bitumena saistvielu, kas veido neredzamu plēvi un samazina auto riepu saķeri ar jaunbūvēto segumu. Tāpēc uzreiz pēc remontdarbiem segumam ir paaugstinātas slīdēšanas risks – garāks bremzēšanas ceļš, bremzējot strauji, kā arī iespēja izslīdēt ceļa līkumā.

Ir vajadzīgs laiks un autovadītāju pacietība, lai šo plēvīti ar automašīnu riepām nodeldētu. Lai pārbaudītu automašīnu riepu saķeri ar virsmu LVC speciālisti regulāri veic saķeres koeficienta mērījumus, un tiklīdz jaunā seguma saķere atbilst normai, ātruma ierobežojums 70km/h tiek noņemts.