Tici zīmēm!

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) sāk informatīvo drošības kampaņu Tici zīmēm!, lai skaidrotu ceļu seguma specifiskās īpašības un drošības pasākumus, kas tiek veikti ceļa remontdarbu laikā un pēc tā.

Mēs bieži dzirdām sūdzības par akmentiņiem, kuri pēc ceļa remontdarbiem vairāk atdalās no ceļa seguma.  Lai atjaunotu ceļa virskārtu visā pasaulē, arī Latvijā, bieži izmanto tādu metodi kā virsmas apstrāde. Tā ir esošā seguma pastiprināšana ar bitumena emulsijas un sīkšķembu maisījuma kārtiņu. Uz segas tiek izlieta bitumena emulsija, kurai pa virsu tiek uzklāta šķembu kārta dažu centimetru biezumā.

Ir nepieciešamas dažas dienas, lai bitumena emulsija atbrīvotos no ūdens un pilnībā sasaistītos ar šķembām. Kad šis process ir beidzies, liekās sīkšķembas no seguma tiek novāktas. Virsmas apstrādes laikā visbiežāk tiek noteikts ātruma ierobežojums 50 km/h. Ir svarīgi būt pacietīgiem un ievērot šo ātruma ierobežojumu, lai vēl nepielipušās šķembas netiktu ar auto riteņiem uzrautas gaisā un netrāpītu citu transporta līdzekļu stiklos.