Oficiāli atklāts rekonstruētais Liepājas šosejas posms. Jau tiek slēgti līgumi par ceļu būvdarbiem 2015. gadā

Trešdien, 29. oktobrī VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, būvnieki un vietējo pašvaldību pārstāvji svinīgi atklāja rekonstruēto Liepājas šosejas posmu 15 kilometru garumā no Kalvenes Liepājas virzienā.

Autoceļa Rīga (Skulte) – Liepāja (A9) posma 148,5. – 163,28. km rekonstrukciju veica SIAAizputes ceļinieks” un SIA “8 CBR“. Kopējās investīcijas objektā ir 8 084 461 eiro. Šajā šosejas posmā irveikta ceļa virskārtas rekonstrukcija, veicot esošās segas reciklēšanu un pievienojot Liepājas metalurga domnas sārņus, arī trīs kārtu asfaltbetona ieklāšana. Tāpat tika rekonstruēts tilts pār Stulbes upi un izbūvētas pieturvietas un paviljoni.

„Ņemot vērā to, ka jau šogad ir uzsākti remontdarbi nākamajā Liepājas šosejas posmā, kā arī notiek iepirkuma procedūra par vēl diviem posmiem, pēc gada Liepājas šoseja tiks savesta kārtībā,” atklāšanā atzīmēja LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Esam gandarīti, ka mums ir izdevies tiešām labs darbs un mums ir iespēja turpināt remontdarbus arī nākamajā Liepājas šosejas posmā. Esam vietējie uzņēmēji un var teikt, ka būvējām ceļu līdz mājām,” saka SIAAizputes ceļinieksvaldes priekšsēdētāja Ruta Kande.

Kvalitātes prasības no pasūtītāja puses ir stingras, un mēs turam augstu latiņu. Lai arī būvniecības procesā bija nelielas neatbilstības, tās esam novērsuši un viss ceļa posms atbilsts visaugstākajām kvalitātes normām,” viņa uzsver.

Rekonstruētais ceļa posms atbilst visām kvalitātes prasībām. To ir pierādījušas kvalitātes pārbaudes, kas veiktas jaunā seguma paraugiem, kas tika paņemti šā gada jūlijā.

Veicot pabeigto būvdarbu komplekso kvalitātes pārbaudi,  LVC Autoceļu kompetences centra Ceļu laboratorija paņēma vairāk nekā 60 urbtu asfaltbetona paraugu. Tika testēts asfaltbetonakārtu sablīvējums, biezums un sastāvs, arī veikts riteņu sliežu tests, ceļa virsmas līdzenuma un saķeres mērījumi. Pārbaudēs tika konstatēts, ka atsevišķos posmos ir palielināta virskārtas segregācija un bitumena izsvīdumi. Lai to novērstu, būvnieks par saviem līdzekļiem pārbūvēja asfaltbetona virskārtu neatbilstošajos posmos. Pēc visu darbu pabeigšanas atkārtota kompleksā kvalitātes pārbaude apliecinājusi, ka visas neatbilstības ir novērstas.

Remontdarbi uz Liepājas šosejas turpinās un būvnieki veic ceļa virsmas rekonstrukciju līdz Grobiņai. Ar tehnoloģisko pārtraukumu ziemā, remontdarbi turpināsies arī nākamgad.

Fotoreportāža no Liepājas šosejas posma atklāšanas un no nākamā remontposma līdz Grobiņai atrodama šeit. Fotogrāfs Dmitrijs Suļžics.

Lentu pārgrieza va/s “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un SIA “Aizputes ceļinieks” valdes priekšsēdētāja Ruta Kande.

Latvijas Valsts ceļi jau sākuši slēgt līgumus par ceļu būvdarbiem 2015. gadā.

Lai nodrošinātu savlaicīgu un efektīvu Eiropas fondu līdzekļu apgūšanu, LVC jau šogad ir izsludinājusi konkursus par nākamā gada būvniecības projektiem.

„Esam uzlabojuši plānošanas un iepirkumu sistēmu, tāpēc varējām jau šoruden uzsākt iepirkumu procedūras par nākamā gada ceļu būves objektiem. Pateicoties tam, būvnieki varēs uzsākt darbus tiklīdz pavasarī iestāsies atbilstoši laika apstākļi,” norāda LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

„Ar šādu pieeju mēs nodrošināsim gan savlaicīgu un efektīvu Eiropas fondu līdzekļu apguvi, gan panāksim, ka būvnieki var labāk plānot savu darbību ilgtermiņā, kas, savukārt, nodrošina kvalitāti un prognozējamas būvdarbu izmaksas,” uzsver J. Lange.

Oktobrī tika parakstīts līgums par remontdarbiem uz autoceļa Auce – Vītiņi (P104) posmā 63,39. – 65,22. km, tur darbus veiks a/s „Ceļu pārvalde”, kā arī par remontdarbiem uz autoceļa Atašiene – Ļūmāni (P62) posmā 104,2. – 113,4. km, kur strādās SIA „Saldus ceļinieks”. Šie darbi notiks par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem.

Šobrīd jau ir izsludināti un ziemas periodā tiks parakstīti vismaz seši līgumi par būvdarbiem uz valsts autoceļiem no Kohēzijas fonda līdzekļiem.

Notikušas iepirkuma procedūras un notiek pretendentu piedāvājumu vērtēšana šādiem objektiem:

  • Krievijas robeža (Grebņeva) – Rēzekne – Daugavpils – Lietuvas robeža (Medumi) (A14), posms 113,12.- 134,7. km;
  • Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene)(A2) posmā 14,9. – 25,5. km;
  • Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Krievijas robeža (Terehova) (A12) posmā 106,0. – 114,34. km;
  • Rīga (Skulte) – Liepāja (A9) posmā 39,135.- 60,15. km.