Nākamgad tiks pilnībā izremontēta šoseja no Jelgavas līdz Lietuvas robežai. Jau pabeigti darbi pirmajā autoceļa posmā

Nākamajā gadā tiks pilnībā izremontēta šoseja no Jelgavas līdz Lietuvas robežai, kas ir daļa no autoceļa Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene). Jau pabeigti segas pastiprināšanas darbi posmā no Jelgavas līdz Lielvircavas pagriezienam (49.-60. km).

Darbu ietvaros veikta segas pastiprināšana, reciklējot savu laiku nokalpojušo asfaltbetonasegumu un ieklājot trīs jaunas kārtas, atjaunots tilts pār Platoni, paplašinot brauktuvi un izbūvējot ietves. Visā posmā veikts caurteku remonts un tīrīšana, arī autobusu pieturvietu izbūve.

Būvdarbus veica SIA Strabag laika posmā no aprīļa līdz oktobra beigām. Kopējās investīcijas ir 6,46 miljoni EUR (bez PVN), no kuriem 85 procenti ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, bet 15 procentivalsts budžeta līdzekļi.

Tikmēr turpinās līdzīgi segas pastiprināšanas darbi šī paša autoceļa posmā no Lielvircavas pagrieziena cauri Elejai līdz pat Lietuvas robežai (60.-76. km). Šajā posmā paredzēta arī ceļa apgaismojuma, regulējamas un apgaismotas gājēju pārejas izbūve Elejā, arī autobusu pieturvietu pārbūve.

Šī posma būvnieks ir SIA Lemminkainen Latvija, darbus paredzēts pabeigt nākamā gada vasarā. To izmaksas ir 5,63 miljoni EUR (bez PVN), un arī šajā posmā 85 procentus no tām nodrošina ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Fotoreportāža no autoceļa Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) šeit.