Drīzumā uzsāks autoceļu sakopšanu pēc ziemas

Vakar, 31. martā beidzās autoceļu ziemas uzturēšanas sezona. Pārejot uz vasaras sezonu, būtiski mainās ceļu uzturēšanas darbu specifika. Vispirms uzmanība tiks pievērsta ceļu seguma bojājumu remontam un sakārtošanai, kā arī satiksmes organizācijas līdzekļu atjaunošanai, lai veicinātu drošu un efektīvu satiksmi valsts autoceļu tīklā.

Grantētie ceļi tiks līdzināti un atjaunoti, līdzko tie būs apžuvuši. Šie darbi, kur tas iespējams, jau notiek. Iestājoties laikam, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra būs stabili virs +50C, tiks uzsākti asfalta segumu bojājumu remontdarbi jeb tā saucamais „bedrīšu remonts”, kas vienlaicīgi norisināsies visā valsts teritorijā.

Līdzīgi kā ziemā, arī vasaras sezonā ceļu uzturēšanas darbi tiks veikti prioritārā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās ir noteiktas pēc autoceļu sociālekonomiskās nozīmes un transporta plūsmas izvērtēšanas, proti, vispirms tiks sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi.

Uz valsts autoceļiem pamazām tiek uzsākti būvdarbi. Šobrīd lielākie satiksmes ierobežojumi ieviesti uz Liepājas šosejas, kur darbi uzsākti trīs VAS Latvijas Valsts ceļu objektos. Remontdarbi noris arī uz Valmieras šosejas, kā arī ceļa posmos Rēzekne–Ludza, Vecpiebalga–Madona un citur.

Par satiksmes problēmsituācijām, tajā skaitā arī bedrēm, kas negatīvi ietekmē braukšanu pa valsts ceļiem, aicinām paziņot Satiksmes informācijas centram pa diennakts tālruni 80005555, vai izmantojot tvitera adresi @LVceli, lai nodrošinātu šīs informācijas nodošanu atbildīgajiem ceļu uzturēšanas dienestiem tālākai operatīvai rīcībai.

Aktuālā satiksmes informācija pieejama www.lvceli.lv un Waze aplikācijā, kā arī pa tālruni 80005555.