Autovadītāju ievērībai: Pierīgā un Vidzemē autoceļi apledo, aicinām būt piesardzīgiem!

Pašreiz apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus pa autoceļiem Pierīgā un Vidzemē. Sinoptiķi apliecina, ka Rīgā tiek novērots sasalstošs lietus, kā arī nelielu nokrišņu zona atrodas virs valsts austrumu daļas. Gaisa temperatūra saglabājas zem nulles grādiem, kas veicina apledojuma veidošanos.

Šādos laikapstākļos uz autoceļiem ar asfalta segumu var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir īpaši bīstams autovadītājiem, jo ir grūti pamanāms.

Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un uzmanīgiem arī uz tiltiem un pārvadiem, kur mainīgos laika apstākļos apledojums var veidoties ļoti strauji.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu, kā arī jāņem vērā tas, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji.

Autobraucējus aicinām informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos. Šī informācija tiek operatīvi nodota autoceļu uzturētājiem.