Autobraucēju ievērībai: Ziemas sals atgriežas, uz ceļiem var veidoties apledojums

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognoze liecina, ka naktī uz ceturtdienu visā Latvijas teritorijā turpinās pazemināties gaisa temperatūra, savukārt ceturtdien valsts rietumu reģionos gaisa temperatūra būs svārstīga. Aicinām autovadītājus būs īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem, jo šādos laika apstākļos ceļi var apledot, uz tiem var veidoties arī neredzamais “melnais ledus”.

Meteorologi arī prognozē, ka šovakar gaidāmi nelieli nokrišņi sniega, slapja sniega veidā galvenokārt Kurzemē un rīta pusē līča piekrastē, kas arī var apgrūtināt satiksmi, bet, slapjam sniegam sasalstot, uz ceļiem veidosies apledojums. Atbilstoši prognozei, naktī gaisa temperatūra visā valstī pazemināsies un Latvijas austrumos sals būs līdz – 17 grādiem, Rīgas apkārtne un valsts centrālajos rajonos līdz – 9, rietumos līdz – 5 grādiem.

Arī ceturtdien visas dienas laikā pieturēsies sals, izņemot valsts rietumu reģionus, kur gaisa temperatūra svārstīsies no – 2 līdz + 2. Līdz ar to arī ceturtdien no rīta un dienas laikā ceļi var būt apledojuši.

Aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu, kā arī atcerēties, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var strauji mainīties. Īpaši piesardzīgiem jābūt uz tiltiem un pārvadiem, kā arī uz ceļiem, kas ved cauri mežam vai gar ūdens tilpnēm, kur apledojums veidojas visbiežāk.

Autobraucējus aicinām informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos. Šī informācija tiek operatīvi nodota autoceļu uzturētājiem.