Autovadītāju uzmanībai: pazeminoties gaisa temperatūrai uz autoceļiem iespējams apledojums

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi šovakar ir gaidāma krasa gaisa temperatūras pazemināšanās, līdz ar ko uz autoceļiem var veidoties apledojums. Ceļu apledošanu Latvijas austrumu pusē var veicināt arī slapjais sniegs. Aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem, īpaši uz tiltiem un pārvadiem, kur mainīgos laika apstākļos apledojums var veidoties ļoti strauji.

Meteorologi prognozē, ka naktī uz trešdienu valsts austrumu daļā un Vidzemes augstienē gaisa temperatūra var noslīdēt līdz pat – 10 grādiem, valsts centrālajā daļā līdz – 6 grādiem, bet Kurzemē līdz – 3. Slapjš sniegs sagaidāms galvenokārt Latvijas austrumos. Tāpēc arī trešdienas rītā autoceļi var apledot, un braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti, iespējams arī tā saucamais “melnais ledus”.

Īpaši strauji un bieži apledojums veidojas uz tiltiem un pārvadiem, kā arī uz ceļiem, kuri ved cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu, kā arī atcerēties, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var strauji mainīties.

Autobraucējus aicinām informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos. Šī informācija tiek operatīvi nodota autoceļu uzturētājiem.