Aicina nemēslot ceļmalās

VAS Latvijas Valsts ceļi darbinieki šonedēļapsekojot valsts ceļu tīklu, konstatēja, ka valsts vietējā autoceļa Tīraine–Jaunolaine (V13) jeb vecā Jelgavas ceļa posmā 7.-10. km, netālu no Olaines, ik pēc pārdesmit metriem ceļa nodalījuma joslā bija vienmērīgi izmesti sadzīves atkritumi. Atkritumu kopējais apjoms ir ap trim kubikmetriem. Par šo piesārņojumu tika informēti ceļu uzturētāji un VAS Latvijas autoceļu uzturētāja (LAU) Rīgas ceļu rajona darbinieki šos atkritumus jau ir savākuši.

Konkrēti šo atkritumu neplānotā savākšana izmaksāja 240 eiro, bet kopumā katru gadu atkritumu savākšanai ceļmalās tiek iztērēti vairāki simti tūkstošu eiro. Pērn ceļu nodalījuma joslas sakopšana visā valstī kopumā izmaksāja EUR 0,34 miljonus. Par šo naudu varētu trīs reizes veikt preventīvo pretslīdes apstrādi visos ziemas uzturēšanas A un A1 klases autoceļos.

VAS Latvijas Valsts ceļi aicina iedzīvotājus rūpīgi izturēties pret kopējo valsts īpašumu, nemēslot ceļu malās un sadzīves atkritumus izvest vai novietot tiem paredzētajās vietās.