WAZE lietotājiem ir iespēja likt brīdinājumus par ceļu apledojumu

WAZE lietotājiem ir iespēja likt aplikācijā brīdinājumu, gadījumos, kad viņi sastopas arapledojumu uz ceļiem.  Sadaļā „Hazard” ir iespējams izvēlēties attiecīgo brīdinājuma veidu un brīdināt arī citus autobraucējus par sarežģītiem braukšanas apstākļiem. Jo vairāk autovadītājuizmantos šo iespēju, jo precīzāk un savlaicīgāk informēti par ceļu stāvokli konkrētajā laikā būspārējie aplikācijas lietotāji.

Tieši autovadītāji ir tie, kas pirmie saskaras ar visām aktualitātēm uz ceļa, arī autoceļuapledojumu visbiežāk viņi konstatē pirmie.

Ņemot vērā to, ka Latvijā ir otrais lielākais WAZE lietotāju skaits, šīs aplikācijas dati ir visai precīzi,jo līdzdarbojas pietiekoši liels cilvēku skaits, kas sniedz informāciju. Vairāk 100 tūkstošiautovadītāju ikdienā izmanto šo aplikāciju.

Arī VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) savu informāciju par braukšanas apstākļiem uz valstsgalvenajiem autoceļiem izvieto aplikācijā WAZE. Posmi, kuros braukšanas apstākļi ziemasperiodā ir apgrūtināti kartē mājas lapā www.lvceli.lv tiek atzīmēti ar zilo krāsu, šie paši posmi irredzami aplikācijas WAZE lietotājiem, kur tiek atzīmēts attiecīgo posmu sākums un beigas.

Informācija braukšanas apstākļu kartē tiek atjaunota reizi divās stundās, to dara VAS LatvijasAutoceļu uzturētājs (LAU) speciālisti, kuri apseko ceļu tīklu. Turpat LVC mājas lapāwww.lvceli.lv autovadītāji var apskatīties attēlus no fotokamerām, kas ir uzstādītas vairāk 50vietās gar valsts galvenajiem ceļiem. Fotoattēli tiek atjaunoti katras 15 minūtes un tajos varredzēt faktisko ceļa stāvokli.

Vēršam autovadītāju uzmanību, ka mainīgajos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra svārstās,uz ceļiem var veidoties apledojums un sauktais „melnais ledus”, kas ir grūti pamanāms. Tāpēcaicinām autovadītājus būt piesardzīgiem izvēlēties ziemas apstākļiem piemērotu braukšanu.

Sadarbību ar reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotni WAZE (http://www.waze.com) LVCuzsāka pērn rudenī.