Veidojoties apledojumam, ceļus apstrādā ar pretslīdes materiālu arī, ja gaisa temperatūra virs nulles

Pēdējās nedēļas laikā un turpmākajās dienās Latvijā būs vērojami mainīgi laika apstākļi, kuru laikā uz valsts autoceļiem bieži veidojas apledojums un saucamais „melnais ledus”. Lai nodrošinātu drošu braukšanu, ceļu uzturētājs – AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” arī piemainīgiem laika apstākļiem atsevišķos posmos kaisa ceļus ar pretslīdes materiāliem. Tādēļ reizēm ceļu kasīšana notiek arī pie temperatūras virs nulles grādiem pēc Celsija.

Tas nepieciešams, jo ceļa seguma temperatūra atšķiras no gaisa temperatūras. Starpība var būt pat vairāki grādi. Mitruma ietekmē uz atdzisušās ceļa virsmas veidojas melnais ledus un, lai to likvidētu un nodrošinātu drošu braukšanu nepieciešams veikt seguma apstrādi ar sāls maisījumu.

Atbildīgie dienesti seko līdzi autoceļu brauktuves stāvoklim un konstatējot apledojuma veidošanās iespējamību vai jau izveidojušos apledojumu veic ceļa seguma apstrādi ar sāli.

Aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Plašāka informācija par aktuālajiem braukšanas apstākļiem, konkrēto ceļu posmu uzturēšanas klasēm, arī ceļu ziemas uzturēšanas organizāciju, un īpatnībām ir pieejama www.lvceli.lv un zvanot pa diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.