Galvenie tranzīta kravas autotransporta koridori ir Grenctāle – Ainaži un Terehova – Rēzekne – Medumi

Ir noslēdzies pētījums „Tranzīta kravu pārvadājumu ar autotransportu caur Latviju izpēte” un saskaņā ar rezultātiem caur Latviju iezīmējas un arī perspektīvā aktīvākie saglabāsiesgalvenie tranzīta kravas transporta koridori – VIA Baltica (no Grenctāles RKP līdz Ainažu RKP) un posmā starp Terehovas RKP un Medumu RKP.

Pētījumu pēc VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) pasūtījuma 2013. un 2014.gadā veica SIA „BRDProjekts”. ietvaros ar Valsts policijas darbinieku līdzdalību tika veikta satiksmes skaitīšana un kravas transporta vadītāju aptauja Latvijas Republikas 13 robežkontroles punktos (RKP).

Pētījuma rezultāti tiks izmantoti valsts autoceļu tīkla attīstības plānošanā. Tajā apkopota informācija par tranzīta kravas transporta galvenajiem maršrutiem Latvijā, to sākuma un galapunktiem, tranzīta kravas satiksmes sastāvu un dalībniekiem, to īpatsvaru kopējā kravas satiksmes plūsmā, arī stāvlaukumiem, kurus šie satiksmes dalībnieki visbiežāk izmanto vaivēlētos izmantot.

Iepazīties ar pētījumu „Tranzīta kravu pārvadājumu ar autotransportu caur Latviju izpēte” ir iespējams LVC mājas lapā www.lvceli.lv:http://lvceli.lv/files/Petijumi/Transporta_plusmu_kartes.zip