Uz Ventspils šosejas pie Tukuma atjaunos asfalta segu un būvēs rotācijas apli

Šodien (15.08.) sākas būvdarbi vēl divos posmos uz Ventspils šosejas (A10). Posmā no pagrieziena uz Smārdi un Slampi līdz Ozolpilij pie Tukuma (52,74-57,76. km) tiks veikta seguma atjaunošana, bet secīgi nākamajā ceļa posmā (57,76.-68,60. km) tiks uzsākta ceļa pārbūve ar rotācijas apļa izbūvi Ventspils šosejas krustojumā ar Jelgavas–Tukuma ceļu (P98).

Pirmajā no posmiem (52,74.-57,76. km) paredzēts frēzēt asfaltu un atjaunot ceļa segumu. Remontdarbu laikā ceļu satiksme tiks virzīta pa divām sašaurinātām joslām, bet asfaltēšanas laikā satiksmi nodrošinās regulētājs. Visā ceļa posmā būs ātruma ierobežojums 50 km/h.

Saskaņā ar Līguma nosacījumiem, būvdarbu iecerēts pabeigt šogad rudenī. Būvdarbus objektā veiks SIA Union Asphalttechnik, līguma summa ir 716 951 eiro (ar PVN).

Savukārt nākamajā posmā (57,76.-68,60. km) sāksies ceļa pārbūve, kuras ietvaros arī tiks izbūvēts rotācijas aplis krustojumā ar reģionālo auto ceļu Jelgava (Tušķi) ¬–Tukums (P98). Šonedēļ sāksies ceļa sagatavošana remontdarbiem, bet būtiski ierobežojumi ar luksoforiem un vairākiem reversās kustības posmiem šajā ceļa posmā sāksies septembrī.

Atbilstoši Līguma nosacījumiem, būvdarbu izpildes termiņš ir 300 dienas, kas nozīmē, ka šie darbi turpināsies arī nākošgad. Būvdarbus objektā veiks PA Strabag&A.C.B., līguma summa ir 9 972 820 eiro (ar PVN).

Ventspils šosejas krustojums ar Jelgavas–Tukuma ceļu identificēts kā “melnais punkts”, kur viena kilometra garumā trīs gadu laikā ir notikuši astoņi vai vairāki satiksmes negadījumi vai ir trīs vai vairāki bojā gājušie. Tāpēc satiksmes drošības uzlabošanai tur tiks izbūvēts rotācijas aplis.

Jau šobrīd uz Ventspils šosejas (A10) notiek būvdarbi divos posmos:

–           tilta pār Lielupi rekonstrukcija (36,49.-38,57. km) līdz pat pagriezienam uz Jūrmalas centru pie Statoil benzīntanka;

–           posmā no Jūrmalas šosejas līdz Varkaļiem (20,06.-23,84. km).

Abos posmos ir satiksmes ierobežojumi un iespējami sastrēgumi. Ieteicamie apbraucamie ceļi ir caur Jūrmalu vai pa Liepājas šoseju.

Arī citur uz valsts autoceļiem turpinās būvdarbi. Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv , kā arī aplikācijā Waze.