Uz grants ceļiem tiek ieviesti pavasara ierobežojumi smagajam transportam

Netipiski siltā laika dēļ, pavasara šķīdonis šogad ietekmē autosatiksmi ievērojami agrāk, nekā parasti.Uz atsevišķiem valsts reģionālajiem un daudziem vietējiem grants ceļiem Kurzemē un valsts centrālajā daļā jau ir ieviesti sezonālie satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam, bet pārējā valsts teritorijā tos plānots ieviest šonedēļ.

Pavasarī, kad grunts nevienmērīgi atkūst un pārmitrinās, ceļu izturība samazinās, kas negatīvi ietekmē īpaši lauku ceļus. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu lielā daļā valsts vietējo un uz dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam.Tiek ierobežota transportlīdzekļu kopējā faktiskā masa (lielākoties 10 tonnas), un uzstādītas attiecīgās ceļa zīmes.

Ierobežojumi neattiecas uz valsts galveno un svarīgāko reģionālo autoceļu maršrutiem, tāpēc neietekmē kravu tranzīta un apjomīgākos iekšzemes autopārvadājumus. Sezonālie satiksmes ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos uz vairāk 10 tūkstošiem kilometru valsts autoceļu. Arī pašvaldības savā pārziņā esošajos autoceļos rīkojas līdzīgi.

Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar Latvijai līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Sezonālos satiksmes ierobežojumus konkrētajā ceļa posmā ievieš un atceļ individuāli, izvērtējotlaika apstākļus, meteoroloģiskās prognozes un ceļa konstrukcijas faktisko stāvokli. Aktuālais saraksts ar ieviestiem un plānotiem pagaidu satiksmes ierobežojumiem ir pieejamshttp://lvceli.lv/lat/celu_lietotajiem/ierobezojumi_kravas_transportam.

Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC), sadarbībā ar Valsts policiju.

Pa visiem koplietošanas autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un, ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutāCSDD reģistrētajiemsvaigpiena transportlīdzekļiem“.

Aktuālā informācija un uzziņas ir pieejamas, zvanot uz VAS LVC Satiksmes Informācijas centra diennakts bezmaksas tālruni 80005555.