Šonedēļ gaidāms sals un sniegs; ceļi vietām var būt slideni

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) brīdina, ka šonedēļ visā Latvijā gaidāms slapjš sniegs un sniegs, naktī gaisa temperatūra nokritīs zem nulles, tāpēc ceļi vietām būs slideni.

Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, braukšanas iemaņas pielāgot laika apstākļiem, kā arī izvēlēties atbilstošu ātrumu un distanci!

Aukstākā nakts gaidāma uz ceturtdienu, 11. maiju, kad visā valstī būs ‒5…‒3˚C, vien Kurzemes piekrastē temperatūra saglabāsies ap nulli. Autovadītājiem īpaši uzmanīgiem jābūt Latgalē, kur gaidāms lielākais sals, kā arī sniegs un slapjš sniegs.

Ziemas uzturēšanas periods ir beidzies 1.aprīlī, tāpēc ceļu uzturētāju Ziemas dienests vairs nedarbojas, tomēr par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem valsts autoceļu tīklā aicinām informēt pa VAS Latvijas Valsts ceļi bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555 vai uzņēmuma Facebook un Twitter kontos. Šī informācija tiks nodota ceļu uzturētājiem darbam. Stipra sniega un apledojuma gadījumā uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem uzturētāji veiks apstrādi ar pretslīdes materiāliem.

 

LVĢMC informācija Naktī uz otrdienu, 09.05. Otrdien, 09.05. Naktī uz trešdienu, 10.05. Trešdien, 10.05. Naktī uz ceturtdienu, 11.05. Ceturtdien, 11.05.
Gaisa t˚C ‒3… +4˚C +5…+10˚C ‒3…+2˚C +5…+8˚C ‒5…+2˚C +7…+10˚C
Nokrišņi:            
Lietus   -Kurzemē

-Vidzemes ziemeļos

  Visā valsts teritorijā Latgalē un visā valsts teritorijā Visā valsts teritorijā
Slapjš sniegs/sniegs -Kurzemes rietumos

-Latgalē

-Vidzemes austrumos

-Kuldīgas apkaimē

-Ventspils apkaimē

 

-Pierīga

-Zemgale

Visā valsts teritorijā Latgalē Latgales ziemeļaustrumos
Apledojums     Rīgas jūras līča piekrastē