Satiksmes un valsts autoceļu aktualitātes

Turpinās Tallinas šosejas (autoceļš A1) virskārtas atjaunošanas darbi pie Ādažiem. Šie atjaunošanas pasākumi nodrošinās, ka ceļš būs labā kvalitātē vēl vismaz 10 gadus un kalpos bez periodiskās uzturēšanas darbiem.

Šo ceļa posmu pilnībā rekonstruēja 2005. gadā, piesaistot ES Kohēzijas fonda finansējumu. Ir pagājuši deviņi gadi un ir sasniegts termiņš, pēc kura saskaņā ar normatīviem jāveic ceļa virskārtas atjaunošana. Šis termiņš var būt no 6 līdz 12 gadiem, atkarībā no satiksmes intensitātes un izmantotās tehnoloģijas. Uz šī ceļa posma ir konstatētas 0,6-1,0 cm dziļas rises, kas samazina satiksmes drošību lietus laikā un ziemā, segumā ir parādījušās arī mikroplaisas.

Vakar, 25.  jūnijā, satiksmes ministrs Anrijs Matīss iepazinās ar šo būvdarbu norisi, kā arī piedalījās testējamo materiālu paraugu ievākšanā un kvalitātes pārbaudēs, kuras veic va/s „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) speciālisti.

Kopumā LVC šī gada pirmajos sešos mēnešos veikusi jau 1445 dažādus autoceļu būvdarbos izmantojamo materiālu un izbūvētā seguma paraugu kvalitātes pārbaudes, un tās turpināsies līdz pat remontdarbu sezonas beigām. Pārbaužu rezultātā atklātas arī vairākas neatbilstības, kuras par saviem līdzekļiem labos būvnieki.

Vēl informējam, ka ir atsākušies remontdarbi ceļu posmos, kur tie uz svētku laiku tika pārtraukti. Ir atjaunoti luksoforu posmi un ieviesti citi satiksmes ierobežojumi, līdz ar to jārēķinās ar papildu laiku šo būvobjektu šķērsošanai.

Plašāka informācija par satiksmes ierobežojumiem valsts autoceļu tīklā www.lvceli.lv,twitter.com/LVceli un Facebook lapā, kā arī pa diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.