LVC šogad ir veikusi jau 197 dažādas iepirkumu procedūras, noslēgti 159 līgumi

Lai nodrošinātu valsts autoceļu tīkla uzturēšanu un attīstību un veiktu dažāda veida ceļa remontdarbus, organizētu satiksmi un realizētu satiksmes drošības paaugstināšanas projektus, VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) šogad ir veikusi jau 197 dažādas iepirkumu procedūras – gan   atklātās  iepirkumu  procedūras, gan  cenu aptaujas  vispārīgo vienošanos ietvaros. Iepirkumu rezultātā ir jau noslēgti 159 līgumi, deviņiem iepirkumiem notiek vērtēšana, 16 iepirkumiem  nogaidīšanas  un līgumu noslēgšanas process.

No visiem 2020. gadā veiktajiem iepirkumiem Iepirkumu uzraudzības birojā  (IUB) iesniegtas  kopā  deviņas sūdzības, no kurām  vienā gadījumā aizliegts slēgt līgumu un LVC ir veikusi atkārtotu izvērtēšanu,  divas vēl nav izskatītas,  divos gadījumos ir atļauts slēgt līgumu, viena lietvedība ir izbeigta, savukārt trīs sūdzības tika atsauktas.

Pēc pretendentu piedāvājumu atvēršanas, iepirkuma komisija vērtē visus iesniegtos priekšlikumus, tai skaitā, nepieciešamības gadījumā uzdod precizējošos jautājumus un lūdz sniegt papildu informāciju. Komunikācija starp iepirkuma komisiju un pretendentiem notiek tikai oficiālas sarakstes veidā un  tikai jautājumos, kas attiecas un konkursa nolikumā iekļautajām  prasībām un iesniegtajiem piedāvājumiem.

Šogad valsts autoceļu būvdarbu un uzturēšanas darbu iepirkumos ir vērojams konkurences pieaugums, iepirkumos piedalās vairāki pretendenti, kas ir pozitīvi. Pateicoties lielākai konkurencei atsevišķos iepirkumos tiek saņemti piedāvājumi ar zemākām cenām, kas, savukārt, ļaus veikt papildu darbus uz valsts autoceļiem.

Patlaban būvdarbi notiek vairāk nekā 70 valsts autoceļu posmos. Šajā sakarā aicinām autovadītājus, plānojot savus maršrutus, ieskatīties remontdarbu kartē www.lvceli.lv, kur ir redzami visi aktīvie būvdarbu objekti.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā trīs luksoforu posmi un divi posmi ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Saulkrastu apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešama stunda.
 • Uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) uz tilta pār Mazo Juglu satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar luksoforiem vai satiksmes regulētājiem ar ātruma ierobežojumu 50 km/h. Satiksme ir apgrūtināta un var prasīt daudz laika ceļā, jo sevišķi darbdienu rītos un vakaros. Uz pārvada pār Daugavpils šoseju (A6) satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 50 km/h.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) starp Skrīveriem un Aizkraukli ir viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Otrdien 21. jūlijā un trešdien 22. jūlijā būs slēgts autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) pieslēgums, satiksmi novirzot pa Jaunceltnes ielu Aizkrauklē.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā. Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama vismaz pusstunda.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir vairāk nekā 20 km garš remontposms un četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada vismaz 50 minūtes.
 • Uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Siguldā līdz Jūdažiem viens luksoforu posms un 70, 50 un 30 km/h.
 • Uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam satiksmi trijos posmos regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Lazdonas līdz Mētrienai viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 km/h un pusstunda ceļā;
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) 15 km garā posmā no Aknīstes Subates virzienā viens luksofora posms un vienā posmā satiksmi organizē regulētāji. Ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Madona–Varakļāni (P84) posmā no Madonas līdz tiltam pār Kuju ir viens līdz divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Ceļš var prasīt līdz pusstundai.
 • Uz autoceļa Ķekava– Skaistkalne  Baldones novadā viens līdz divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no krustojuma ar autoceļu Jelgava–Dobele–Annenieki (P97) līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) astoņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h. Posms prasa stundu ceļā. Darbi uzsākti arī ceļa turpinājumā līdz Penkulei.
 • Uz autoceļa Talsi–Dundaga–Mazirbe (P125) no pagrieziena uz Valdemārpili (P126) līdz Cīruļiem ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.