Liepājas šosejas rekonstruētais posms atbilst visām kvalitātes prasībām

Liepājas šosejas jeb autoceļa A9 Rīga (Skulte)–Liepāja rekonstruētais posms no Kalvenes 148. km līdz 163. km atbilst visām kvalitātes prasībām. To ir pierādījušas kvalitātes pārbaudes, kas veiktas jaunā seguma paraugiem, kas tika paņemti šā gada jūlijā.

Šajā šosejas posmā remontdarbus veica SIAAizputes ceļinieks“. Līgums tika noslēgts 2013.gada aprīļa beigās, būvdarbi tika pabeigti šāgada jūlija sākumā. Kopējās remontdarbu izmaksas ar PVN bija 8 084 463 eiro. Šajā posmābūvnieki ir veikuši seguma reciklēšanu un jauna asfaltbetona seguma triju kārtu izbūvi, arī uzlabojuši ūdens novades sistēmu un autoceļa aprīkojumu.

Veicot pabeigto būvdarbu komplekso kvalitātes pārbaudi, va/s “Latvijas Valsts ceļiAutoceļu kompetences centra Ceļu laboratorija paņēma vairāk nekā 60 urbtu asfaltbetona paraugu. Tika testēts asfaltbetona kārtu sablīvējums, biezums un sastāvs, arī veikts riteņu sliežu tests, ceļavirsmas līdzenuma un saķeres mērījumi. Pārbaudēs tika konstatēts, ka atsevišķos posmos ir palielināta virskārtas segregācija un bitumena izsvīdumi. Lai to novērstu, būvnieks par saviem līdzekļiem pārbūvēja asfaltbetona virskārtu neatbilstošajos posmos.

Pēc visu darbu pabeigšanas atkārtota kompleksā kvalitātes pārbaude apliecinājusi, ka visas neatbilstības ir novērstas. Pašreiz notiek būvobjekta dokumentācijas kārtošana objekta nodošanai ekspluatācijā.

Fotoreportāža par kvalitātes pārbaudēm uz Liepājas šosejas ir pieejama šeit.

Aizvadītās nedēļas laikā va/s Latvijas Valsts ceļi Autoceļu kompetences centrs veicis kārtējās 350 pārbaudes būvdarbu objektos visā valstī, testējot viskozo un šķidro bitumenuminerālmateriālus, karstā asfaltbetona maisījumus un bitumena emulsiju. Kopš gada sākumašādu pārbaužu skaits ir sasniedzis 7178. Savukārt dažādi citi mērījumi kopš gada sākuma veiktijau 3729 kilometros autoceļu.

Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi remontu norisei un informēt, ja rodas jautājumi par veicamodarbu kvalitāti vai satiksmes organizāciju. Informāciju un fotoattēlus lūdzam iesūtīt twitter.com/LVceli vai uz e-pastu kvalitate@lvceli.lv. Visa saņemtā informācija, arī anonīmā, tiks pārbaudīta un objekti apsekoti. Tomēr, lai būtu iespējams saņemt LVC speciālistu atbildeslūdzam norādīt arī savu kontaktinformāciju.