LAU: šogad janvārī ceļu uzturēšanai izlietots nedaudz mazāk nekā pērnā gada janvārī

Pērn janvārī ziemas ceļu uzturēšanas darbiem tika izlietoti 8 834 159 eiro (ar PVN), savukārt šā gada janvārī, saskaņā ar operatīvajiem datiem, ir izlietoti 8 069 151 eiro (ar PVN), informē VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU).

2015. gada janvāri vairāk raksturoja ceļu apledojums, tāpēc slīdamības likvidēšanai, kaisot ceļus ar sāli vai smilti, iztērēja 5 008 713 eiro, bet ceļu attīrīšanai no sniega – 3 360 319 eiro. Savukārt šogad janvāris bija bagāts ar sniegu, tāpēc slīdamības likvidēšanai iztērēts 3 138 299 eiro, bet ceļu attīrīšanai no sniega – 4 773 011 eiro. Atšķirīgs finansējums janvārī iztērēts arī rievu izveidei uz apledojušiem autoceļiem. Pērn tie bija 465 127 eiro, šogad – 157 841 eiro.

Šobrīd, iestājoties atkusnim, uz valsts autoceļiem joprojām notiek ziemas uzturēšanas darbi, taču galvenokārt ceļu uzturētāji nodarbojas ar avārijas bedru lāpīšanu. Ziemas atkušņa apstākļos uz valsts autoceļiem tiek labotas tikai satiksmei bīstamās jeb avārijas bedres. Pašreizējos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra dienā ir virs nulles, bet naktī – zem, šim nolūkam izmanto aukstā asfalta tehnoloģiju. Avārijas bedres tiek labotas, neatkarīgi no laika apstākļiem. Bedru aizpildīšana ar auksto asfaltu ir pieļaujama arī lietus laikā un gaisa temperatūrā, kas zemāka par nulli.

Satiksmei bīstamo bedru remonta mērķis ir novērst avārijas situācijas un nodrošināt satiksmes drošību līdz brīdim, kad laika apstākļi ļaus bedres salabot pamatīgi, ar ierastajām tehnoloģijām. Par satiksmei bīstamām tiek uzskatītas tādas bedres asfalta segumos, kuru laukums lielāks par 0,1 m² un kuras ir dziļākas par 5 cm. Uz A uzturēšanas klases autoceļiem avārijas bedres tiek labotas 24 stundu laikā, B uzturēšanas klases autoceļiem piecu diennakšu laikā, C uzturēšanas klases ceļiem nedēļas laikā un uz D uzturēšanas klases ceļiem divu nedēļu laikā.

Par avārijas bedrēm lūgums informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555, vai arī rakstot e-pastu uz sic@lvceli.lv vai arī Facebook, Twitter kontos.