Baltezerā vandāļi pārzāģē pieturvietas paviljona konstrukcijas skrūves; paviljonam brūkot traumas guva iedzīvotāja

Vandāļi ir sabojājuši autobusa pieturas “Ādažu sanatorija” paviljonu uz Tallina šosejas (A1) Baltezerā, virzienā uz Rīgu. Paviljonam ir izsists stikls, kā arī pārzāģētas skrūves, kuras satur paviljona konstrukciju.

Šī vandālisma akta dēļ, paviljona konstrukcija zaudēja savu nestspēju, un tā rezultātā sāka brukt brīdī, kad pieturā atradās cilvēki. Brūkošā konstrukcija trāpīja kundzei, kas tajā brīdī atradās pieturvietā.

Par šo vandālisma faktu VAS Latvijas Valsts ceļi gatavo iesniegumu Valsts policijai. Policijā ir vērsusies arī kundze, kura cieta negadījumā.

“Diemžēl katru gadu uz valsts ceļiem notiek zādzības un vandālisms, taču šāds gadījums ir pirmo reizi. Bojāt konstrukciju sabiedriskā transporta pieturvietā, apzinoties, ka sabrūkot tā var traumēt cilvēkus – tā ir noziedzīga rīcība. Pieturvietā varēja atrastie mazi bērni, vai gados veci cilvēki, un tas, ka cietusī kundze neguva smagas traumas, ir tikai laimīga sagadīšanās. Te ir darbs tiesībsargājošām iestādēm, vainīgiem ir jāatbild par šādu nodarījumu,” norāda VAS Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. 

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs darbinieki līdz tumsai pārbaudīs arī visus pārējos pieturvietu paviljonus Tallinas šosejas posmā visā Baltezerā un nepieciešamības gadījumā norobežos bojātos.

2015. gadā valsts ceļu aprīkojumam ir nodarīti zaudējumi 198 000 eiro apmērā. Pērn uz valsts autoceļiem bojātas vai nozagtas kopumā 148 ceļa zīmes, 145 ceļa zīmju stabi, vairāk nekā kilometrs aizsargbarjeru, 200 m tiltu margu, trīs autobusu pieturvietu paviljoni, četri autobusu pieturvietu soliņi, pieci apgaismes stabi un viens luksofors, nozagti arī septiņi kvadrātmetri bruģa un bojāt vēl citi aprīkojuma elementi. No vainīgajiem un apdrošināšanas sabiedrībām saņemta kompensācija kopumā 106 tūkstošu eiro apmērā.