Konferencē iepazīstinās ar pērn ceļu nozarē veiktajiem pētījumiem

Otrdien, 24. janvārī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) rīkotā konference “Pētījumi transportbūvju nozarē 2016./2017”. Tajā ceļu projektētājus, būvniekus, uzturētājus un ceļu tīkla administratorus iepazīstinās ar pērn veiktajiem nozares pētījumiem un apzinās nākamos aktuālos pētniecības virzienu.

Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks Viktors Haritonovs konferencē stāstīs par plānkārtas ceļa segas dilumkārtas slāņu un citu bituminēto segumu atjaunošanas un pārbūves tehnoloģijām, kā arī par bitumena funkcionālo grupu un modificējošo piedevu izpēti uz asfaltbetona kompozītu struktūrveidošanās procesiem un ilgmūžību. Klātesošajiem būs iespējams iepazīties arī ar pētījumiem par kritēriju izstrādi asfalta seguma bedrīšu remontmateriāla atbilstības novērtēšanai un par grants seguma efektīvu atjaunošanas iespējām. Tāpat varēs uzzināt par ceļu segas aprēķinu programmatūras izstrādi Latvijā un  ieskatīties, kādi pētījumi tiek veikti citur Eiropā.

Konferences dalībnieki arī varēs iepazīties ar dažu pētījumu starpziņojumiem, tostarp: par ar cementu saistītu ceļa segas pamata kārtu apsekošanu un novērtēšanu, kā arī par Latvijā pieejamā reciklētā asfalta īpašību analīzi un vadlīniju izstrādi izmantošanai karstajos asfalta maisījumos.

Konferencē uzstāsies LVC Autoceļu kompetences centra Pētniecības vadības un attīstības daļas vadītājs Jānis Barbars, EMPA institūta (Swiss Federal Laboratories for Materials Science and Technology) pētnieks Mārtiņš Zaumanis, kurš ieguvis apbalvojumu no Starptautiskās Ceļu federācijas par labāko pētījumu 2016. gadā, Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks Viktors Haritonovs, kā arī uzņēmumu “Ceļu eksperts”, “Inženierbūve”, “Projekts EAE” pārstāvji.

Konferenci rīko LVC sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Papildu informācija medijiem: VAS “Latvijas Valsts ceļi” Autoceļu kompetences centra Pētniecības vadības un attīstības daļas vadītājs Jānis Barbars; Tālrunis: 29214608