Autobraucēju ievērībai: Pierīgā uz valsts ceļiem strādā 30 kaisītāji; autovadītājus aicinām būt piesardzīgiem, ceļi var apledot

Šobrīd Pierīgā un valsts centrālajā daļā uz valsts autoceļiem strādā 30 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs kaisītāji, kas apstrādā autoceļus ar pretapledojuma un pretslīdes materiāliem.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka mainīgos laikapstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji! Īpaši uzmanīgiem jābūt uz tiltiem un pārvadiem, kā arī uz ceļiem meža apvidū vai pie ūdenstilpnēm, šajās vietās apledojums var veidoties īpaši bieži un neprognozējami.

Ņemot vērā to, ka ir darba nedēļas pēdējā diena, pēcpusdienā Pierīgā satiksme būs īpaši intensīva, tāpēc aicinām autovadītājus būt maksimāli piesardzīgiem, izvēlēties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, šodien un turpmākajās dienās ir gaidāmas gaisa temperatūras svārstības un mainīgi laika apstākļi. Tas nozīmē, ka uz autoceļiem ar asfalta segumu var veidoties tā saucamais “melnais ledus”, kas autovadītājiem ir īpaši bīstams, jo ir grūti pamanāms.

Apgrūtināta braukšana ir arī pa ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – reģionālās un vietējās nozīmes ceļi ar grants segumu. Iestājoties siltākam laikam, tāpat arī lietus un slapjā sniega ietekmē, uz tiem veidojas atkala, un ceļi var kļūt ļoti slideni. Šo ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievošana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo lietus un mitrums smiltis no ceļa noskalo, rievojums izkūst, un ceļi atkal ātri kļūst slideni.

Atbilstoši meteorologu prognozēm arī brīvdienās pa dienu atkusnis turpināsies, bet naktīs temperatūra noslīdēs zem nulles. Šādos laikapstākļos apledojums uz asfaltētajiem autoceļiem var veidoties ļoti strauji. Arī tad, ja gaisa temperatūra dienā turas virs nulles, ceļa virsma neuzsilst tik ātri, cik gaiss, un tās temperatūra var būt negatīva. Apledojums ātrāk un biežāk veidojas uz tiltiem un ceļiem, kas ir noēnoti vai iet caur ieplakām, kur koncentrējas auksts gaiss. 

Aicinām autobraucējus ziņot par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem, ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem VAS Latvijas Valsts ceļi pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.