Iegūsti aktuālo informāciju par valsts autoceļiem, izmantojot Waze aplikāciju

VAS „Latvijas valsts ceļi” (LVC) jau kopš pagājušā gada rudens sadarbojas ar navigācijas lietotni Waze, informējot autobraucējus par sezonas remontdarbiem un aktuālajiem braukšanas apstākļiem uz valsts autoceļiem.

Šobrīd Waze aplikācijā norādītajai informācijai par bedrītēm uz valsts autoceļiem seko līdzi arī VAS „Latvijas Autoceļu uzturētājs”, kura atbild par ceļu uzturēšanu un bedru remontu, iespēju robežās iekļaujot tās plānotajos remontdarbos.

LVC ar Waze starpniecību informē autovadītājus par ceļu remontdarbiem, braukšanas apstākļiem uz valsts autoceļiem, kā arī dažādām periodiskajām aktualitātēm – riepu maiņu, maksimālā pieļaujamā braukšanas ātruma izmaiņām un citām.

Navigācijas aplikācija Waze ir bezmaksas un pieejama iPhone, Android, Blackberry, Windows Mobile un Nokia viedtālruņiem. Šī aplikācija piedāvā pilnvērtīgu navigāciju ar maršruta iezīmēšanu kartē un balss komandām. Waze apkopo un parāda aktuālo satiksmes informāciju reālajā laikā. Latvija pēc Waze lietotāju daudzuma attiecībā pret iedzīvotāju skaitu ieņem otro vietu pasaulē. Mūsu valstī no apmēram 500 tūkstošiem aktīvo autobraucēju Waze lieto vairāk nekā 100 tūkstoši.

Informāciju par satiksmes situāciju Waze saņem divējādi – aplikācija automātiski ziņo centrālei, kā iet katram lietotājam: ja autobraucēji kādā ceļa posmā brauc pārāk lēnu, tad aplikācija pieņem, ka tur veidojas sastrēgums, un ziņo par to pārējiem. Otrkārt, par notiekošo uz ceļa ziņo paši aplikācijas lietotāji.

Interaktīvajā aplikācijā ir iespējams norādīt sastrēgumus, ceļa remontus, bīstamus šķēršļus, arī fotoradarus un policijas patruļas. Ja Waze nav pilnīgas informācijas par mazajiem lauku ceļiem, tad, nospiežot ceļarulli, autobraucējs pats šo ceļu var iezīmēt. Savukārt tie autovadītāji, kas paši nav tik aktīvi, lai publicētu dažādas nebūšanas uz ceļiem, var vienkārši ņemt to vērā, plānojot savus braukšanas maršrutus.

Waze lietošanai nepieciešams mobilā interneta pieslēgums, jo kartes, navigācijas un satiksmes informācijas datus aplikācija saņem tiešsaistē. Jārēķinās, ka aktīvi lietojot, būs nepieciešami 50 MB/mēnesī. Tādējādi ārvalstīs Waze lietošana var beigties ar lielu telefona rēķinu.