Gājējiem un velosipēdistiem pieejams jauns tilts pāri Jūrmalas šosejai

Šobrīd gājēji un velosipēdisti jau var izmantot jauno tiltu pāri Jūrmalas šosejai (a/c Rīga – Ventspils (A10)), kas izbūvēts pēc VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) pasūtījuma. Tas savieno divas apdzīvotas vietas Pierīgā – Babīti un Priežciemu. Jaunais tilts ļauj satiksmes dalībniekiem ērti un droši pārvietoties pāri vairāku joslu autoceļam, šajā posmā satiksmes intensitāte ir 40 000 automašīnas diennaktī.

Pāri Ventspils šosejai (A10) Babītes pagasta teritorijā (14,82. km, pirms nobrauktuvēm uz Rīgas apvedceļu A5)  uzceltā tilta garums ir 78.24 metri un platums 3.62 metri. Tā laiduma konstrukciju veido trīslaiduma tērauda kopne, kas ir balstīta ar tērauda vanšu palīdzību. Tilts balstās uz 18 balstiem, tā pamatus veido 52 urbpāļi. Gājēju tilta vantis ir veidotas no tērauda stieņiem, tilta margu konstrukcijās paredzēts apgaismojums. Abās pusēs no gājēju tilta ir izbūvētas dzelzsbetona rampas, bet autoceļa sadalošajās joslās -50 metrus uz katru pusi no tilta ir izbūvēts žogs.

Būvdarbus veica pilnsabiedrība “LNK Industries Group” un uzraudzību – akciju sabiedrība ”Ceļu inženieri”, būvprojekta autors ir SIA “Projekts 3”. Tilta būvdarbu līgumcena ir 1 059 959.99 eiro (ar PVN).