Gada labākais ceļu būvdarbu vadītājs – Edgars Kreišmanis

Gada balvu kā perspektīvākais jaunais būvdarbu vadītājs šogad ieguvis SIA Lemminkainen Latvija būvdarbu vadītājs Edgars Kreišmanis.

 Būvdarbu vadītāja amatā Edgars Kreišmanis veicis būvdarbus uz valsts galvenajiem autoceļiem Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) no Brekšiem līdz Maltai un uz Tallinas šosejas (A1) no Svētciema līdz Salacgrīvai un no Salacgrīvas līdz Ainažiem, kā arī uz reģionālajiem ceļiem Limbaži–Aloja (P13) un Bērzaune–Vestiena–Ērgļi (P81) un valsts vietējā autoceļa Bratova–Lūznava–Vertukšņa (V551).

SIA Lemminkainen Latvija tehniskais direktors Jānis Fedotovs apliecinājis Edgara Kreišmaņa augstās darba spējas, precīzās plānošanas iemaņas un arī to, ka šim būvdarbu vadītājam var uzticēt vadīt augstākās sarežģītības pakāpes būvobjektus. “Viņa ieguldītais darbs no uzņēmuma vadības puses ir novērtēts ar “izcili”, par ko vistiešāk liecina būvobjekta finanšu rezultāti,” pauda Jānis Fedotovs.

Edgars Kreišmanis ir beidzis Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāti, ieguvis profesionālā bakalaura grādu un inženiera kvalifikāciju transportbūvēs.

Gada balvas ceļu būvniecībā šogad tika pasniegtas sesto reizi. Žūrija vērtēja desmit ceļu būvobjektus, kuri pabeigti pērn un tika atlasīti pēc darbu apjoma un izpildes kvalitātes kritērijiem. Visus objektus žūrija apsekoja dabā, vērtējot asfalta seguma kvalitāti – līdzenumu, viendabīgumu, šuves, kā arī inženiertehniskās būves, nomales un nogāzes, satiksmes organizācijas aprīkojumu un ūdens novades sistēmas.

Šogad žūrijas darbā piedalījās ceļu un tiltu būvinženieris, bijušais SIA 8CBR galvenais inženieris Juris Anitens, inženieris mehāniķis, bijušais VAS Latvijas Valsts ceļi projektu vadītājs Uldis Birzleja, ceļu būvinženieris, Transportbūvju inženieru asociācijas valdes loceklis, SIA E. Daniševska birojs valdes loceklis Elmārs Daniševskis, ceļu un tiltu būvinženieris, Igaunijas ceļu administrācijas Rietumu reģiona galvenais speciālists Heiti Popps, Lietuvas ceļu administrācijas Projektu ieviešanas un tehniskās uzraudzības daļas vadītājs Eduards Grinavecks un Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes dekāns profesors Juris Smirnovs.

Gada balvas ceļu būvniecībā tika pasniegtas piecās kategorijās – par mūža ieguldījumu nozares darbā, perspektīvākajam jaunajam būvdarbu vadītājam, autobraucēju balva, kā balvas par labāko būvdarbu veikumu veicot ceļu seguma atjaunošanu un pastiprināšanu un veicot paplašinātus būvdarbus.

2015. gadā darbi veikti uz 1187 km autoceļu. Melnā seguma atjaunošana vai pārbūve veikta uz 587 km, virsmas apstrāde uz 93,6, bet divkārtu virsmas apstrāde – uz 31 km. Autoceļu kompetences centra Ceļu laboratorijā pērn veikti 21 886 kvalitātes pārbaudes testi un parametru mērījumi ceļu tīkla 7288 kilometros.