Brīdinājums autovadītājiem: sasalstoša lietus laikā braukšanas apstākļi var būt īpaši sarežģīti

Saskaņā ar meteorologu prognozēm, sākot ar šo ceturtdienu visa valstī ir sagaidāmi bieži nokrišņi, daudzviet arī sals, kā rezultātā veidosies sasalstošais lietus – uz autoceļiem, koku zariem, vadiem un citviet veidosies apledojums. Tāpēc aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem uz ceļa!

Prognozēts, ka jau šonakt, sniegam pārejot lietū, ceļi sāks apledot Kurzemē, pēc tam arī pārējā valsts teritorijā. Sals vienlaikus ar lietu un apledojums saglabāsies līdz pat nedēļas nogalei, kad visā valstī atkal iestāsies atkusnis.

Sasalstoša lietus laikā braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem var būt sevišķi bīstami. Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Par apledojušajiem ceļiem autovadītājus aicinām informēt pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, saņemtā informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem. Taču autovadītājiem jārēķinās ar to, ka, lai kaisīšanas un cita ziemas uzturēšanas tehnika nokļūtu līdz apledojušiem ceļu posmiem, ir nepieciešams laiks. Turklāt apledojums uz ceļiem var parādīties negaidīti un strauji, tāpēc, ja piepildīsies meteorologu prognozes, autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Autoceļu uzturētājiem veicot ziemas ceļu uzturēšanas darbus, braukšanas apstākļi tiek padarīti drošāki, taču tos nav iespējams nodrošināt tādus pašus kā vasarā. Ziemā ceļa klātnes stāvoklis var mainīties strauji un reizēm neparedzami, tas ir atkarīgs no temperatūra svārstībām, gaisa mitruma, reljefa un citiem faktoriem.

Par visiem sarežģījumiem valsts autoceļu tīklā aicinām autobraucējus informēt VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555, rakstot e-pastu uz sic@lvceli.lv vai arī LVC Facebook, Twitter kontos.