Brīdinājums autovadītājiem: naktī un piektdienas rītā autoceļi var būt apledojuši!

Saskaņā ar meteorologu prognozēm arī nākamajā naktī un piektdien gaisa temperatūra valstī svārstīsies ap nulli, no rīta var būt sals. Daudzviet līs vai snigs slapjš sniegs. Šādos laika apstākļos, līdzīgi kā aizvadītajā naktī un šodien, ir iespējams sasalstošais ledus un uz valsts ceļiem var veidoties apledojums. Autovadītājiem ir jābūt sevišķi uzmanīgiem!

Ceļu apledojums var izveidoties strauji un negaidīti, tāpēc autovadītājiem ir jābūt maksimāli piesardzīgiem. Ir jāpielāgojas konkrētai situācijai, jāizvēlas konkrētā ceļa segumam un stāvoklim atbilstošs ātrums un ceļā pavadāmais laiks ir jāplāno ar rezervi. Būtiski ir izvēlēties lielāku distanci līdz priekšā braucošiem.

Par apledojušiem ceļiem autovadītājus aicinām informēt pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, saņemtā informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem. Taču autovadītājiem jārēķinās ar to, ka kaisīšanas un cita ziemas uzturēšanas tehnikai ir nepieciešams laiks, lai nokļūtu līdz apledojušiem ceļu posmiem.

Par visiem sarežģījumiem valsts autoceļu tīklā aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555, rakstot e-pastu uz sic@lvceli.lv vai arī LVC Facebook, Twitter kontos.