Autovadītāju ievērībai: Šorīt autoceļi daudzviet sniegoti un apledo, strādā 54 ziemas tehnikas vienības

Šorīt daudzviet Latgales, Kurzemes un centrālajā daļā sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 54 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Rīgas apvedceļš (A5) posmā Salaspils – Babīte;

Bauskas šoseja (A7) posmā Rīga – Iecava;

Jelgavas šoseja (A8) visā posmā;

Liepājas šoseja (A9) posmā Rīga – Annenieki;

Ventspils šoseja (A10) posmā Rīga – Usma;

Jēkabpils – Terehova šoseja (A12) posmā Varakļāni – Terehova;

Grebņeva – Medumi šoseja (A13) visa maršruta garumā;

P36 Rēzekne – Gulbene;

P120 Talsi – Stende – Kuldīga;

P130 Līgas – Kandava – Veģi.

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Dobeles, Jelgavas, Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes, Talsu, Tukuma un Ventspils apkaimē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

 

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs un

Komunikācijas daļa