Autovadītāju ievērībai: jaunā mācību gada sākumā aicinām būt īpaši uzmanīgiem – uz ceļiem ir vairāk kājāmgājēju, velosipēdistu un bērnu

Sākoties jaunajam mācību gadam, pieaug satiksmes intensitāte, pa ielām un ceļiem pārvietosies vairāk kājāmgājēju un velosipēdistu, tajā skaitā bērni. Atgādinām arī, ka reģionos atsāk regulāri kursēt skolēnu autobusi. Skolu tuvumā ceļu var šķērsot bērni, kā arī ceļa malā īslaicīgi var tikt novietotas automašīnas, kas ved skolēnus uz skolu. Aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem pirmajās mācību gada dienās, pievērst uzmanību ātruma ierobežojumiem un samazināt braukšanas ātrumu mācību iestāžu tuvumā.

Aicinām arī skolēnus un viņu vecākus būt piesardzīgiem, pārvietojoties gar ceļiem vai šķērsojot tos, kā arī pirms skolas sākšanās vecākiem atgādināt savām atvasēm par drošības ievērošanu un satiksmes noteikumiem.

Sākoties mācību gadam, Pierīgā rīta un vakara stundās uz autoceļiem var būt palēnināta satiksme. Remontdarbu dēļ tas īpaši attiecas uz:

– Rīgas apvedceļu A4 (Baltezers–Saulkalne) Salaspils novadā;

– autoceļu Ulbroka–Ogre (P5) dēļ būvdarbiem uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne);

– Ventspils šoseju (A10) pie tilta pār Lielupi.

Pēc stiprajām lietavām plūdu dēļ Latgalē joprojām ir slēgti satiksmei vairāki valsts autoceļu posmi. Informāciju par visiem slēgtajiem valsts autoceļu posmiem var iegūt VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājas lapā www.lvceli.lv satiksmes ierobežojumu kartē. Satiksme uz applūdinātajiem un izskalotajiem autoceļiem tiek atjaunota tiklīdz krīt ūdens līmenis un uz ceļiem ir iespējams veikt darbus.

Visā valsts teritorijā turpinās ceļu remontdarbi un autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Visvairāk satiksmes ierobežojumu būvdarbu dēļ saglabājas starp Varakļāniem un Viļāniem (A12), kur ir 12 luksoforu posmi. Vidzemē ceļā no Augšlīgatnes līdz Nītaurei (P32) jārēķinās ar pieciem luksoforu posmiem un dažviet arī ar apbraucamajiem ceļiem, lai izbrauktu šo posmu, vajadzīga nepilna stunda. Uz Liepājas šosejas (A9) posmā no Saldus līdz Bukupei – septiņi luksoforu posmi, kurus var izbraukt 45 minūtēs.

 Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.