Autobraucēju ievērībai: uz autoceļiem turpinās intensīva būvdarbu sezona; rallija Liepāja laikā būs slēgta satiksme uz vairākiem vietējiem ceļiem Talsu, Aizputes un Priekules apkārtnē

Nedēļas nogalē, dodoties ārpus Rīgas, jārēķinās ar ceļu būvdarbiem, kas visā valstī notiek jau 117 ceļu posmos.

Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa remontdarbu posma izbraukšana var prasīt nepilnu stundu. Aicinām autobraucējus maršrutus plānot savlaicīgi un rēķināties ar papildu laiku ceļā. Tāpat aicinām iespēju robežās izmantot elektrovilcienus, kas ir pieejami gan Saulkrastu, gan Jūrmalas virzienā.

Būvdarbi turpinās arī uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no krustojuma ar Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte) līdz Ikšķilei. Darbu zonā noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h. Uz brauktuves Rīgas virzienā pārmaiņus slēgta viena no divām braukšanas joslām.

Uz autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir pieci luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posma izbraukšana prasa pusstundu.

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk pagaidu luksoforu ir uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96). Tur kopumā ir astoņi pagaidu luksofori un, lai izbrauktu visus remontdarbus, jārēķinās ar stundu ceļā.  Savukārt četri luksoforu posmi ir uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) 20 kilometru garā posmā, sākot no Ventspils Kuldīgas virzienā, un tur ceļā paies nepilna stunda.

Valstī turpinās aktīva būvdarbu sezona. Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, kā arī ievērot luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā viens luksoforu posms un trīs posmi ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jāņem vērā, ka apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešama vismaz pusstunda.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Ikšķiles līdz Rīgas apvedceļam A4 (Baltezers–Saulkalne) uz brauktuves Rīgas virzienā satiksmei pārmaiņus slēgta viena josla, ātruma ierobežojums 70 km/h.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā.  Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remonta posma izbraukšanai nepieciešams vairāk par pusstundu.
 • Uz autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) pie Rēzeknes ir pieci luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama vismaz pusstunda.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils Kuldīgas virzienā ir vairāk nekā 20 km garš remonta posms un četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada nepilnu stundu.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) 12 km garā sākuma posmā Auces virzienā astoņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Posms prasa stundu ceļā.
 • Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) posmā no Vidzemes šosejas (A2) līdz Vārniņām trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa 40 minūtes ceļā.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Bērzkroga līdz Meļļiem ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un posms prasa pusstundu ceļā. Būvdarbi uz šī ceļa turpinās arī posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam, kur satiksmi divos posmos regulē ar luksoforiem un ātruma ierobežojums ir 70 un 50 km/h. Šis posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)–Madona–Gulbene (P37) viens posms ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – vairāk nekā pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Litene–Alūksne (P43) posmā no Jaunannas līdz Alūksnei viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) no Aknīstes 15 km posmā Subates virzienā divi luksoforu posmi un vienā satiksme organizēta ar regulētājiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Ludza–Briģi–Zilupe (P136) posmā no Zilupes līdz Blaideļiem viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, pusstunda ceļā.

Satiksmes ierobežojumi sarīkojumu laikā

 • Lai nodrošinātu Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dalībnieku drošību, līdz 15. augusta plkst. 18:00 slēgta kravas auto tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem Aglonas apkaimē. Uz Aglonas svētku dalībniekiem un sabiedrisko transportu šie ierobežojumi neattiecas.
 • Visu nedēļas nogali turpināsies Rallijs Liepāja sacensības. Sestdien 15. augustā no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:30 Talsu apkārtnē būs slēgti vairāki vietējie autoceļi, neierobežojot satiksmi pa Ventspils šoseju (A10), taču īslaicīgi vairākkārt tiks slēgta satiksme uz autoceļa Sloka–Talsi (P128) pie Čumalu ezera. Savukārt svētdien 16. augustā no plkst. 8:00 līdz plkst. 18:30 būs slēgti vairāki vietējie autoceļi Priekules un Aizputes apkārtnē.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.