Atkušņa laikā grants ceļus nav iespējams kvalitatīvi greiderēt; tiek veikta kaisīšana

Ziemas atkušņa laikā grants ceļi ir pārmitrināti, vai arī tos joprojām klāj apledojums, tāpēc grants ceļus nav iespējams kvalitatīvi greiderēt, informē VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU).

Greiderējot grants segumu, kas ir caursalis (ciets) vai tieši pretēji – pārmitrināts nav iespējams veikt kvalitatīvu darbu, jo rezultātā sanāk tikai dubļu pārvietošana. Greiderēšanu ir iespējams veikt tikai uz nožuvušiem grants ceļiem, kas nav klāti ar sniegu vai ledu.

LAU regulāri apseko valsts autoceļus, tāpēc tiklīdz konstatēs, ka ceļa segums atbilst greiderēšanas darba veikšanai, tad braukšanas apstākļu uzlabošanai to arī darīs. Pašreiz grants autoceļi ar piebraukta sniega kārtu tiek rievoti un kaisīti ar smilti.

Grants ceļu specifika ir tāda, ka tie labi kalpo sausā un sala laikā, kad zeme sasalusi. Tad zeme ir cieta un nodrošina pietiekamu nestspēju.

Savukārt pavasarī, kad kūst sniegs, un arī rudens lietavu laikā, uz ceļiem esošā grants pārmitrinās, un tie kļūst grūti izbraucami. Tas pats notiek ziemas atkušņu laikā, kā tas ir tagad.

Autovadītājiem ar šīm seguma īpašībām ir jārēķinās un laikā, kad grants ceļi ir mitri, jāizvēlas mazāks braukšanas ātrums un jāpārliecinās par mašīnas tehniskā aprīkojuma piemērotību.

Pavasarī un rudenī, iestājoties noturīgi mitriem laika apstākļiem, uz grants ceļiem var veidoties šķīdonis, kura laikā, tāpat kā citur pasaulē, arī Latvijā smagajam transportam tiek ieviesti masas ierobežojumi.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un šķīdoni uz valsts ceļiem lūgums informēt Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai ar LVC Twitter un Facebook kontos.