Veckalsnavā pārbūvē vēsturisko mūra tiltu pār Bērzaunes upi

Madonas novada Veckalsnavā uz vietējā autoceļa Jāņukalns–Veckalsnava (V898) (7,33. km) sāk pārbūvēt akmens mūra tiltu pār Bērzaunes upi.

1930. gadā uzbūvētajam tiltam ir divu laidumu masīva akmens mūra velves, un remontdarbu gaitā plānots maksimāli saglabāt tilta vēsturisko izskatu.

Pārbūves laikā tiks novērsti tilta konstrukciju defekti un bojājumi un uzlabota satiksmes drošība. Būvdarbu laikā tilta brauktuvi demontēs līdz velves konstrukcijām, daļēji demontēs akmens sienas, veiks tilta mūra loka konstrukcijas remontdarbus, aizpildot šuves, pārmūrējot izdrupušās vietas un nestabilos akmeņus, veicot injekcijas, lai  aizpildīs velves mūra iekšējās plaisas, kā arī zemtilta zonā (laidumos) uzklās jaunu apmetumu. Tilta brauktuves malās atjaunos mūra sienas ar granīta nosedzošajām plāksnēm.

Satiksmei slēgto tiltu var apbraukt pa reģionālo autoceļu Pļaviņas (Gostiņi)–Madona–Gulbene (P37) un vietējiem autoceļiem Jāņukalns–Veckalsnava (V898), Jāņukalns–Jaunkalsnava (V879) un Koknese–Odziena–Jāņukalns–Bērzaune (V915), apbraukšana var prasīt līdz pusstundai. Gājējiem izbūvēts pagaidu tilts pār Bērzaunes upi.

Būvdarbus veic SIA LEONHARD WEISS OU, un to līgumcena ir 168 995 eiro (ar PVN), kas tiek finansēti no piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. Tilta pārbūves termiņš ir 150 dienu, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu ziemā.