Uzmanību! Aicinām nepārkāpt luksoforu signālus un atļauto braukšanas ātrumu Ventspils šosejas būvdarbu posmā un citviet

Atkārtoti aicinām autovadītājus, šķērsojot būvdarbu posmus, nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, ievērot pagaidu luksoforu signālus un braukšanas ātruma ierobežojumus. Īpaši Ventspils šosejas (A10) būvdarbu posmā no Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi (41,16.– 52,73. km) novērots, ka starppilsētu satiksmes autobusi un citi transportlīdzekļi iebrauc reversās kustības posmā, luksoforā degot kustību aizliedzošajam sarkanajam signālam, kā arī pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu.

Pārkāpēju dēļ izveidojas bīstamas situācijas, jo reversās satiksmes posmos transportam nav iespējas izmainīties un pārvietošanās tiek vēl vairāk kavēta, kā arī tiek apdraudēta satiksmes dalībnieku un būvnieku drošība.

No Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi tuvāko divu nedēļu laikā turpinās ieklāt asfaltu, tur ieviesti trīs pagaidu luksoforu posmi un darbu zonā braukšanas ātrums ierobežots līdz 50 km/h, visā būvdarbu posmā – 70 km/h. Atgādinām, ka Ventspils šosejas būvdarbus var ērti apbraukt pa Liepājas šoseju (A9), izvairoties no gaidīšanas pie luksoforiem.

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi vēl turpinās gandrīz 40 posmos, atkarībā no veicamajiem darbiem vairākos posmos satiksmi organizē pa vienu braukšanas joslu ar pagaidu luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību un ieviesti braukšanas ātruma ierobežojumi. Aicinām autovadītājus ievērot  ceļu satiksmes noteikumus būvdarbu posmos un uz autoceļiem visā Latvijā.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.