No 24. jūlija satiksme Vidzemes šosejas posmā Drabeši–Vaive pa apbraucamo ceļu

Turpinot Vidzemes šosejas (A2) būvdarbus no pagrieziena uz Cēsīm (P20) līdz Rīdzenei (77,24.–88,10. km), no 24. jūlija satiksmei tiks pilnībā slēgts 0,5 km posms aiz Drabešiem. Posma Drabeši–Vaive apbraukšana tiks organizēta pa autoceļiem Drabeši–Līvi (V293), Valmiera–Cēsis–Drabeši (P20) un Cēsis–Rāmuļi–Bānūži (V294) (skat. kartē).

Šāda satiksmes organizācija saglabāsies divas līdz trīs nedēļas, kamēr slēgtajā posmā tiks veikti gruntsapmaiņas darbi. Citviet pārbūves posmā ir ieviesti septiņi pagaidu luksofori, līdz ar to no autoceļa P20 līdz Rīdzenei ceļā būs jāplāno vairāk nekā stunda.

Visu būvdarbu posmu iespējams apbraukt caur Priekuļiem pa reģionālo autoceļu P20 un Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30).

Jau ziņots, ka līdz 2024. gada rudenim plānots pārbūvēt Vidzemes šosejas posmu no Melturiem līdz Rīdzenei, izbūvējot salturīgo slāni, šķembu pamatu un asfaltbetona segumu trīs kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu. Tiks atjaunota Lejasgrāvja caurteka, sakārtota ūdens atvade no ceļa, atjaunotas autobusu pieturvietas un ceļu aprīkojums.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība ACBR-SB par līgumcenu 15 607 090,62 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA Būvju profesionālā uzraudzība. Pārbūves projekta autors ir SIA Projekts EAE.