Fotoreportāža: Lietuvas pierobežā pārbūvēts gandrīz 20 kilometru posms līdz Ezerei

Pabeigti 2022. gada pavasarī uzsāktie apjomīgie būvdarbi uz valsts reģionālā autoceļa Butnāri–Saldus–Ezere (P105) no Kursīšiem līdz Lietuvas robežai (18,30–37,21 km). Visā gandrīz 20 km garajā posmā pilnībā pārbūvēta ceļa sega, izbūvējot salizturīgo kārtu, nesaistītu minerālmateriālu pamatu un ieklājot asfaltbetona segumu divās kārtās.

1961. gadā uzbūvētais tilts pār Bruziles upi tika demontēs, un tā vietā ir izbūvēta monolīta dzelzsbetona caurteka. Savukārt 1960. gadā celtajam tiltam pār Vadaksti uz Lietuvas robežas veikti atjaunošanas darbi.

Pārbūvētā posma fotoreportāžā, fotogrāfs Renārs Koris:

Ezerē autoceļa P105 un Ezere–Embūte–Grobiņa (P106) krustojums pārbūvēts atbilstoši satiksmes drošības prasībām. Tāpat posmā pārbūvētas caurtekas un 16 autobusu pieturu platformas, pieturvietās “Kursīši”, “Bruzile”, “Grīvaiši” un “Ezere” uzstādīti paviljoni, kā arī Ezerē izbūvēts jauns ietves posms uz pieturu “Ezere”.

Būvdarbus veica SIA SC GRUPA, kopējās būvdarbu izmaksas 13 205215,85 eiro (ar PVN). Pārbūves projekta autors ir SIA Firma L4, būvuzraudzību veica AS Ceļuprojekts.