Ceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) posmā Ludzas novadā atjaunos segumu

Ludzas novadā šodien sāk atjaunot segumu uz valsts galvenā autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) posmā no Nirzas līdz Purviņiem (147,10.-157,10. km).

Posmā veiks asfaltbetona seguma izlīdzinošo frēzēšanu, profila labošanu un ieklās jaunu asfaltbetona dilumkārtu. Satiksmi organizē ar ceļazīmēm, vadstatņiem un vienā posmā ar  luksoforu. Braukšanas ātruma ierobežojums visā posmā ir 70 km/h, darbu zonā – 50 km/h, būvdarbu posma šķērsošanai nepieciešamas 15 minūtes.

Posma pārbūve ir veikta 2007./2008. gadā, ir pagājuši 14 gadi un pienācis laiks veikt seguma atjaunošanu, jo vecajā virskārtā sāk veidoties mikroplaisas, kā arī atsevišķās vietās parādījušies iesēdumi. Neatjaunojot segumu, mikroplaisas kļūs lielākas, ceļa konstrukcijas apakšējās kārtās iekļūs ūdens un tās sāks deformēties.

Darbus veic SIA Binders par līgumcenu 1 433 349 eiro (ar PVN), kas tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem, būvuzraudzību veic SIA Firma L4. Būvdarbus plānots pabeigt līdz jūlijam.