Autobraucēju ievērībai: vietējie autoceļi slideni un braukšanas apstākļi vietām ir īpaši apgrūtināti; ceļā jāplāno papildu laiks, jāizsver braucienu nepieciešamība

Atkušņa un arī lietus ietekmē vietējie autoceļi ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, ir kļuvuši ļoti slideni. Sniegotas ziemas laikā uz šiem ceļiem ir izveidojusies pastāvīga un diezgan liela sniega kārta, kura tik ātri nenokūst un pārvēršas ledū. 

Īpaši apgrūtināta braukšana patlaban ir pa vietējās nozīmes autoceļiem Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Ludzas, Jēkabpils, Rēzeknes un Krāslavas apkārtnē. Līdzīga situācija var veidoties arī citviet, jo atkusnis turpinās. 

Aicinām izvērtēt nepieciešamību šobrīd pārvietoties ar auto pa vietējās nozīmes autoceļiem, taču, ja tas tomēr ir nepieciešams, ir jārēķinās ar ilgāku laiku ceļā. Izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un braukšanas stilu, jābūt īpaši piesardzīgiem pie stūres. Īpaši bīstama pārvietošanās pa vietējiem autoceļiem patlaban var būt kravas transportam, tāpēc aicinām smago tehniku neizmantot šos ceļus, līdz braukšanas apstākļi uzlabosies. 

Sniega kušana un lietus ietekmē rievas, ar kurām tiek uzlaboti braukšanas apstākļi ziemā uz grants ceļiem, nokūst. Arī smilti noskalo lietus un kūstošais sniegs. Atkārtota šo ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšana šādos laikapstākļos ir neefektīva. 

Prognozes liecina, ka atkusnis turpināsies līdz nākamās nedēļas vidum. Uz vietējiem autoceļiem braukšanas apstākļi kļūs drošāki tad, kad sniega kārta izkusīs. Tas ir atkarīgs no laika apstākļiem. 

Sniegam nokūstot, uz grants autoceļiem var iestāties pavasara šķīdonis un ceļi var zaudēt nestspēju. Iestājoties šķīdonim, tiks ieviesti autotransporta masas ierobežojumi. 

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.