Autovadītāju ievērībai: vietām Vidzemē, Latgalē un valsts centrālajā daļā apledojuma dēļ ir apgrūtināta braukšana

Šorīt apledojums vietām Vidzemē, Latgalē un valsts centrālajā daļā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 40 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Siguldas šoseja (A2), posmā Vangaži – Raunas pagrieziens;

Valmieras šoseja (A3), posmā Murjāņi – Braslas tilts;

Jēkabpils – Terehova šoseja (A12), posmā Rēzekne – Terehova;

P27 posmā Smiltene – Gulbene.

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Cēsu, Gulbenes, Ludzas, Ogres, Valkas un  Valmieras apkaimē.

Ziemas sezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Aicinām autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

 

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs un

Komunikācijas daļa