Autovadītāju ievērībai: valsts centrālajā daļā un vietām Kurzemē, un Latgalē apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt apledojums valsts centrālajā daļā, vietām Kurzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 53 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 

Daugavpils šoseja (A6) posmā Rīga – Pļaviņas;

Bauskas šoseja (A7) posmā Iecava – Grenctāle;

Jelgavas šoseja (A8) posmā Jelgava – Meitene;

Liepājas šoseja (A9) posmā Kalnciems – Annenieki;

Ventspils šoseja (A10) posmā Kūdra – Tukums;

P37 Pļaviņas – Aiviekste;

P80 Rīgas apvedceļš – Koknese;

P130 Līgas – Kandava – Veģi.

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles,  Bauskas, Jelgavas, Krāslavas, Ogres un Tukuma  apkaimē.

 

Ziemas sezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Aicinām autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

 

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs un

Komunikācijas daļa