Autovadītāju ievērībai: Latgalē, Vidzemē un vietām valsts centrālajā daļā apledojums apgrūtina braukšanu, strādā ziemas tehnika

Šorīt apledojums Latgalē, Vidzemē un vietām valsts centrālajā daļā apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 83 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 

Siguldas šoseja (A2) posmā Vangaži – Veclaicene;

Valmieras šoseja (A3) posmā Murjāņi – Braslas tilts un posmā Strenči – Valka ;

Daugavpils šoseja (A6) posmā Pļaviņas – Paternieki;

Jēkabpils – Terehova šoseja (A12) visā posmā ;

Smiltene – Gulbene (P27) visā posmā;

Grebņeva – Medumi šoseja (A13) visā posmā;

Rēzekne – Gulbene (P36) visā posmā;

Pļaviņas – Gulbene (P37) posmā Aiviekste – Gulbene;

Daugavpils apvedceļš (A14) visa maršruta garumā;

Balvi – Kapūne (P47) visā posmā;

Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā.

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Valkas un Valmieras apkaimē.

Ziemas sezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Aicinām autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

 

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs un

Komunikācijas daļa