Zvejniekciema krustojumā uz Tallinas šosejas no šodienas tiks aizliegts kreisais pagrieziens

Lai uzlabotu satiksmes drošības situāciju Tallinas šosejas (A1) un pievedceļa Zvejniekciema stacijai (V55) jeb Pagasta ielas krustojumā (36. km), sākot ar piektdienu 21. augustu tiek liegti visi kreisie pagriezieni

Turpmāk šajā krustojumā visos virzienos ir veicami tikai labie pagriezieni, liegta ir arī Tallinas šosejas šķērsošana šajā krustojumā. Lai veiktu kreisos pagriezienus, turpmāk ir izmantojami Tallinas šosejas divlīmeņu krustojumi ar autoceļu Saulkrasti–Bīriņi (V39) vai autoceļu Straupe–Lēdurga–Vidriži–Skulte (V128).

Satiksmes intensitāte uz Tallinas šosejas pie šī krustojuma jau pērn bija sasniegusi 8900 transporta vienību diennaktī, no kurām 30 procenti bija kravas transports. Lai uzlabotu satiksmes drošību, VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mērķtiecīgi veic kreiso manevru likvidēšanu uz galvenās nozīmes autoceļiem visā Latvijā. Tā šogad kreisie pagriezieni tika likvidēti:

– uz Tallinas šosejas (A1) trijos krustojumos Baltezerā, izbraucot no Senču prospekta, Liepkalnu ielas un Mētru ielas;

– uz Jelgavas šosejas (A8) krustojumā pie Medemciema, kur līdz šim bija melnais punkts jeb viens no bīstamākajiem krustojumiem uz valsts ceļiem.

Satiksmes drošības eksperti atzīst, ka kreisais pagrieziens ir viens no bīstamākajiem manevriem satiksmē līdzās apdzīšanai. Īpaši bīstami kreisie pagriezieni ir uz intensīvas satiksmes šosejām.