Waze lietotāji Latvijā turpmāk saņems informāciju par apstākļiem uz ceļiem un citām aktualitātēm

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) paplašina savu sadarbību ar reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotni Waze un turpāk aplikācijas lietotāji Latvijā saņems savos tālruņos informāciju par braukšanas apstākļu pasliktināšanos un par citām aktualitātēm.

Waze lietotājus LVC brīdinās gadījumos, ja ziemas laikā stipri pasliktinās braukšanas apstākļi, piemēram, ir bīstami apledojuši ceļi vai to atsevišķi posmi. Tāpat LVC atgādinās autobraucējiem, kas lieto Waze, par sezonālajām aktualitātēm, piemēram, nepieciešamību aprīkot automašīnas ar ziemas riepām un citām.

Waze sniedz lielisku iespēju uzrunāt un informēt tieši mūsu galveno mērķauditoriju – autoceļu lietotājus, autbraucējus. Ar šo paziņojumu palīdzību Latvijas Valsts ceļi informēs autobraucējus tajos gadījumos, kad uz ceļiem notiek kas ārkārtējs, piemēram, krasi palsiktinājušies braukšanas apstakļi, vai arī tad, ja nepieciešams atgādināt par periodiskajā aktulaitātēm – ziemas riepu maiņu, maksimāli pieļaujamā ātruma izmaiņām uz galvenajiem autoceļiem un citām. Mēs nekādā gadījumā nevēlamies piesārņot aplikāciju ar lieku informāciju un apgrūtināt tās lietotājus, tāpēc ziņojumu skaits būs ierobežots,” stāsta LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Waze lietotāji paziņojumus saņems savos tālruņos, aplikācijas sadaļā Inbox, saņemot arī attiecīgo uznirstošo paziņojumu.

Sadarbību ar Waze LVC uzsāka šā gada oktobrī. Latvija ieņem otro vietu pasaulē pēc Wazelietotāju daudzumu attiecībā pret iedzīvotāju skaitu. Latvijā ir apmēram 850 000 autovadītāju, kas ir izņēmuši autovadītāju apliecības, no tiem apmēram 500 000 ir aktīvie autobraucēji. Vairāk kā 100 000 autobraucēju lieto aplikāciju Waze.

Pagājušajā nedēļā LVC viesojās Google/Waze pārstāve no Amerikas Savienotajām Valstīm, lai iepazīstinātu ar sadarbības paplašināšanas iespējām un iepazītos ar LVC komandu. Sarunu un prakstko semināru rezultātā, Waze un LVC nonāca pie vinošanās par sadarbības paplašināšana un papildus Waze rīku izmantošanu. LVC un Waze speciālisti arī iepazīstināja Valsts policijas pārstāvjus ar aplikācijas iespējām un ārvalstu partneru pieredzi, izmantojot to saziņai ar iedzīvotājiem un satiksmes plānošanai.