Visintensīvākā satiksme uz valsts autoceļiem ir Rīgas apkārtnē

VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) ir apkopojusi datus par satiksmes intensitāti valsts autoceļu tīklā 2014.gadā. Salīdzinājumā ar 2013.gadu kopējā satiksmes plūsma valsts galvenajos autoceļos palielinājusies par 4%.

Līdzīgi tas ir bijis arī iepriekšējos gados, intensīvākā satiksmes plūsma ir Rīgas apkārtnē uz autoceļiem Rīga (Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži) (A1), Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža (Veclaicene) (A2), Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Pāternieki) (A6), Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) (A7), Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) (A8), RīgaVentspils(A10).

Ventspils šosejas posmā no Rīgas robežas līdz Rīgas apvedceļam tās ir 38 tūkst. automašīnas diennaktī.

Uz Siguldas šosejas posmā no Rīgas līdz pagriezienam uz Tallinas šoseju vairāk 34 tūkst.automašīnas diennaktī.

Uz Daugavpils šosejas posmā no Rīgas līdz Salaspilij vairāk 24 tūkst. automašīnas diennaktī.

Savukārt vislielākā kravas transporta intensitāte ir maršrutā VIA Baltica, uz autoceļiem Rīga(Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži) (A1) un Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) (A7).

Pie Grenctāles robežkontroles punkta kravas transports veido vairāk pusi  no kopējās satiksmes plūsmas. Līdzīga situācija ir arī pie Terehovas robežkontroles punkta, arī Rēzeknes apvedceļa atsevišķos posmos.

Detalizēti satiksmes intensitātes dati un satiksmes intensitātes kartes pieejamas LVC interneta mājas lapā www.lvceli.lv: http://lvceli.lv/lat/valsts_celu_tikls/satiksmes_intensitate/