Valsts autoceļu tīklā atsākas būvdarbi; no Gulbenes līdz Kazupei ieviesti braukšanas ātruma ierobežojumi

Autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vietuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei (2,14.-12,68. km) ir atsākušies uz ziemu pārtrauktie būvdarbi. Patlaban tie atsākti atsevišķās vietās, kur notiek caurteku izbūve. Tiek arī būvēts apbraucamais ceļš tiltam pār Pogupi, lai savu laiku nokalpojušo tiltu pārbūvētu par monolīta dzelzsbetona caurteku. Sakarā ar būvdarbiem posmā ir ieviesti satiksmes ierobežojumi – atļautais braukšanas ātrums samazināts līdz 70 un 50 km./st.

Pērn līdz ziemas pārtraukumam aptuveni piektajā daļā posma bija pārbūvēti ceļa pamati un nelielā daļā posma bija ieklāta arī asfalta apakškārta. Kopumā pusi no šī posma plānots pārbūvēt līdz salturīgajam slānim ieskaitot un pusi – līdz jaunai šķembu kārtai, visā posma garumā tiks ieklātas divas kārtas asfalta. Ceļa labajā pusē izbūvēs apgaismotu gājēju un velosipēdistu ceļu no Gulbenes līdz Ceļmalām (2,140.-2,685. km). Tiks pārbūvēts arī tilts pār Pogupi.

Ceļa pārbūvi no Gulbenes līdz Kazupei bija paredzēts uzsākt vēl 2018. gada pavasarī, arī līgums par būvdarbu veikšanu tika noslēgts 2018. gada aprīlī. Taču būvuzraugu trūkuma dēļ, iepirkums par būvuzraudzību nācās atkārtot četras reizes un līdz ar to būvdarbi tika uzsākti vien 2018. gada septembrī.

Būvdarbus posmā veic SIA 8 CBR, un to līgumcena ir 7,66 miljoni eiro (ar PVN), no kuriem 85 procentus sedz ERAF. Darbus paredz pabeigt šoruden.