Uzaicinājums medijiem: Informēs par dienestu gatavību ziemas uzturēšanas sezonai un jauninājumiem, kas tiks ieviesti valsts autoceļu uzturēšanā

Ceturtdien, 1. novembrī plkst. 11.00, VAS Latvijas Valsts ceļi Ceļu laboratorijā Mazajā Rencēnu ielā 3, atbildīgie dienesti informēs par gatavību ziemas uzturēšanas sezonai uz valsts autoceļiem.

Prese konferencē piedalīsies VAS Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors, Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa, Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre un Drošas braukšanas skolas direktors, eksperts Jānis Vanks.

Speciālisti un eksperti pastāstīs par laika prognozi šai ziemai un kopējām klimata tendencēm, par to, kādām problēmām pastiprināti pievērsīs uzmanību Valsts policija, kādas ir ceļu satiksmes negadījumu tendences iestājoties ziemas sezonai. Informēs par to, cik tehnikas vienības ir gatavas sezonai, kādi jauninājumi tiks ieviesti no uzturētāju puses, kādas ir noteiktas uzturēšanas klases valsts autoceļiem, un atgādinās par to, kas jāņem vērā autobraucējiem, sākoties mainīgiem laika apstākļiem.

Medijiem būs nodrošināta ziemas tehnikas foto un video iespēja, varēs arī veikt piefilmējumus LVC Ceļu laboratorijā.

1.novembrī valsts autoceļu tīklā oficiāli sākas ziemas uzturēšanas sezona, kuras laikā, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem tiek veikti pasākumi braukšanas apstākļu uzlabošanai: brauktuves tiek kaisītas ar pretslīdes materiāliem, rievotas, tīrītas no sniega. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta arī preventīvā kaisīšana.

Dalību preses konferencē lūdzam pieteikt, zvanot uz tālruni 67028161 vai rakstot: ieva.niedra@lvceli.lv. Nepieciešamības gadījumā žurnālistiem tiks nodrošināts transports.