Uzaicinājums medijiem: atklās LVC un ceļu nozares simtgadei veltītu izstādi

Ceturtdien 1. augustā plkst. 11:00 Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā Rīgā pie tirdzniecības centra Origo tiks atklāta VAS Latvijas Valsts ceļi un ceļu nozares simtgadei veltīta izstāde “Dzīve ir ceļš!”. 1919. gada 1. augustā tika nodibināta Ceļu un būvju virsvalde, kas bija VAS Latvijas valsts ceļi (LVC) priekštece.

Izstādes atklāšanā klātesošos uzrunās VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un Latvijas Ceļu muzeja vadītāja Indra Dziedātāja. Pasākumu vadīs Mārtiņš Ķibilds. Izstādes apmeklētāji un atklāšanas pasākuma viesi varēs arī apskatīt vēsturisko ceļazīmju ekspozīciju, kurā varēs uzzināt, kā mainījās ceļazīmes, kuras tika izmantotas uz Latvijas ceļiem kopš 1911. gada līdz pat mūsdienām. Pasākuma apmeklētāji varēs arī izkalt īpašas simtgadei veltītas piemiņas monētas.

Izstādes “Dzīve ir ceļš!” apmeklētāji varēs uzzināt interesantus vēsturiskos faktus par Latvijas valsts ceļu tīkla attīstību, tehnoloģiju progresu, izgudrojumiem un inženiertehniskajiem sasniegumiem, kurus guva Latvijas ceļu inženieri un speciālisti. Interesenti arī varēs apskatīties, kā pirms daudziem gadiem izskatījās ceļi, kuri šodien ir zināmi kā valsts galvenās tranzīta artērijas. Izstāde pie Origo būs pieejama līdz šā gada 1. novembrim.